خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تایید حکم زندان امید اسدی در دادگاه انقلاب سنندج

تایید حکم زندان امید اسدی در دادگاه انقلاب سنندج

خبرگزاری هرانا – محکومیت حبس امید اسدی، شهروند اهل کامیاران در دادگاه انقلاب سنندج تائید شد. آقای اسدی آذرماه سال گذشته از بابت این پرونده به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. وی خردادماه سال جاری نیز در پرونده ای دیگر به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه انقلاب شهر سنندج حکم حبس صادره علیه امید اسدی، شهروند اهل سنندج را تائید کرد.

بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج محکومیت امید اسدی به یک سال حبس تعزیری تائید و به دلیل عدم اعتراض به رای صادره در دادگاه بدوی، ۲۰ روز از محکومیت یک ساله وی به عنوان تخفیف مجازات کسر گردیده است.

امید اسدی در تاریخ ۱۹ آذرماه سال گذشته توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج از بابت اتهام “تبلیغ به نفع یکی از گروه های مخالف نظام در فضای مجازی” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

وی همچنین در خردادماه سال جاری در پرونده ای دیگر و از بابت اتهام “عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام” توسط همین دادگاه به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

لازم به ذکر است امید اسدی در تاریخ ۳۰ مرداد ۹۷، توسط نیروهای اداره‌ی اطلاعات در شهرستان کامیاران بازداشت و در تاریخ ۱۴ شهریورماه همان سال با تودیع قرار وثیقه‌ ۱۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید