خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  صدور حکم حبس برای دو متخلف محیط زیست در تهران

صدور حکم حبس برای دو متخلف محیط زیست در تهران

خبرگزاری هرانا – راننده متخلف تانکر حمل فاضلاب به جرم رعایت نکردن مسائل زیست محیطی در شهرستان پاکدشت به ۹ ماه حبس محکوم شد. همزمان مدیر یک واحد صنعتی آلاینده در شهرستان ملارد به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست به یک سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، محمودرضا سعیدپور، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت گفت: راننده متخلفی که اقدام به تخلیه انواع فاضلاب خام و لجن در حاشیه اراضی یکی از روستاهای بخش شریف آباد می‌کرد به ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی افزود: این متخلف پس از بارگیری لجن و فاضلاب خام آن را در مکان های غیرمجاز تخلیه و بلافاصله متواری می شد.

سعیدپور با بیان اینکه تخلیه غیرمجاز انواع پسماندها و پساب ها در حریم راه ها، اراضی کشاورزی و معادن متروک موجب هرج و مرج و نابسامانی در مدیریت شهری می شود، گفت: با ارائه مدارک و مستندات مربوطه از جمله عکس و فیلم های تهیه شده از این راننده متخلف و به استناد قوانین و مقررات ملاک عمل محیط زیست، با دستور قضایی خودرو توقیف شد.

وی همچنین گفت: پس از رسیدگی به پرونده، نامبرده به تحمل حبس تعزیری محکوم شد که پس از دریافت رضایت از اهالی روستا و ابراز پشیمانی، قرار تعلیق اجرای مجازات به مدت ۲ سال معلق شد.

پاکدشت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

یک سال حبس برای مدیر واحد صنعتی آلاینده محیط زیست

به گزارش ایرنا، شعبان خسروی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد گفت: یک واحد صنعتی آلاینده در این شهرستان به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست به یک سال حبس محکوم شد.

وی افزود: یک واحد صنعتی که با فعالیت خود در زمینه تولید فرآورده های لبنی به دلیل رعایت نکردن استانداردهای خروجی فاضلاب باعث ایجاد آلودگی شده بود، مراجع قضایی شهرستان ملارد رای به محکومیت متصدی واحد آلاینده و یکسال حبس تعزیری درجه ۶ دادند.

خسروی همچنین گفت: بعد از پیگیری های به عمل آمده و صدور اخطاریه های زیست محیطی متعدد و تشکیل پرونده حقوقی واحد موصوف در حال حاضر غیرفعال است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد با بیان اینکه کلیه صنایع مستقر در شهرستان ملزم به رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی هستند، افزود: این اداره با واحدهای آلاینده که موجب آلودگی منابع آب، خاک و هوا می‌شوند برخورد قاطع قانونی به عمل خواهد آورد.

ملارد با جمعیت حدود ۲۹۰ هزار نفر در غرب تهران واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید