خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تیراندازی نیروهای پایگاه نیروی هوایی به مردم در محمودآباد ۶ کشته و زخمی بر جای گذاشت

تیراندازی نیروهای پایگاه نیروی هوایی به مردم در محمودآباد ۶ کشته و زخمی بر جای گذاشت

خبرگزاری هرانا – در پی صدور رای قطعی دستگاه قضایی استان مازندران مبنی بر آزادسازی بخشی از زمین های مربوط به پایگاه هوایی ارتش در حاشیه روستای بیشه کلا در بخش سرخرود شهرستان محمودآباد به نفع ساکنان منطقه، ماموران پایگاه هوایی به سمت مردم و ماموران مجری این حکم تیراندازی کردند. در این حادثه دو نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، در جریان تیراندازی سربازان پایگاه نیروی هوایی محمودآباد به سمت مردم ۲ شهروند کشته و ۴ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

گفتنی است که ۶ هزار متر مربع از اراضی این منطقه در تصرف پایگاه نیروی هوایی بوده است که دادگاه با شکایت ساکنان رای به واگذاری آن به مردم داده است.

امروز در حالی که ماموران قضایی برای اجرای حکم در محل پایگاه حاضر شدند، نیروهای نظامی به سمت مردم و ماموران قضایی تیراندازی کردند.

احمد حسین زادگان، استاندار و رئیس شورای تامین استان مازندران گفت: با عاملان حادثه درگیری روز شنبه شهرستان محمودآباد به شدت برخورد خواهد شد.

حسین حسن نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران نیز گفت که متهمان حادثه تیراندازی در شهرستان محمودآباد که منجر به کشته شدن ۲ نفر و زخمی شدن چهار نفر دیگر از مردم عادی شده بود، دستگیر شدند.

گفته می شود که جان باختگان این تیراندازی دو مرد میانسال بوده‌اند.

این در حالی است که عصر امروز خبرگزاری های داخلی دلیل این درگیری را “هجوم خودسرانه اراذل و اوباش” به پادگان نیروی هوایی محمودآباد عنوان کرده بودند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید