خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ندا ناجی از زندان قرچک به زندان اوین منتقل شد

ندا ناجی از زندان قرچک به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – ندا ناجی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر، صبح امروز از زندان قرچک ورامین به بند زنان زندان اوین منتقل شد. خانم ناجی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه به همراه ده ها تن دیگر بازداشت و در تاریخ ۲۵ خردادماه از بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شده بود. وی در زمان نگهداری در زندان قرچک به دلیل عدم رعایت اصل تفکیک جرایم، دو بار توسط زندانیان جرایم عادی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز چهارشنبه ۱۶ مردادماه ۱۳۹۸، ندا ناجی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

جمال عاملی، همسر ندا ناجی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: “ندا ناجی امروز صبح از زندان قرچک به بند نسوان زندان اوین منتقل شد”.

ندا ناجی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شد.

وی در تاریخ ۲۵ خردادماه از بند وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به ۲۰۹ به زندان قرچک ورامین منتقل شده و روز شنبه ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸، جمال عاملی، همسرش از ضرب و شتم وی توسط زندانیان جرایم عادی و پرسنل زندان قرچک خبر داده بود.

روز دوشنبه ۱۷ تیرماه ۹۸، جلسه آخر بازپرسی و آخرین دفاع ندا ناجی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر در دادسرای اوین برگزار , و قرار بازداشتش به مدت یک ماه تمدید شد. اتهامات مطروح علیه خانم ناجی طی این جلسه دادگاه “اجتماع و تبانی”، “تبلیغ علیه نظام”، “اخلال در نظم عمومی” و “تمرد از دستورات مامورین دولتی” عنوان شده بود.

وی در تاریخ ۷ مردادماه به همراه عاطفه رنگریز و سپیده قلیان، یک بار دیگر توسط یک زندانی جرائم عادی زندان قرچک مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

ندا ناجی در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و رفتار نامناسب پرسنل زندان قرچک با خانواده زندانیان در زمان ملاقات اعلام کرده بود که تا زمانی که از این زندان منتقل نشود از ملاقات با خانواده اش خودداری می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید