خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه تجدید نظر مجتبی پروین/ سند

تعیین زمان و شعبه دادگاه تجدید نظر مجتبی پروین/ سند

خبرگزاری هرانا – زمان برگزاری دادگاه تجدید نظر مجتبی پروین، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن اردبیل تعیین شد. بر اساس ابلاغیه ای که اخیرا به دست این شهروند رسیده است جلسه دادگاه تجدید نظر وی در تاریخ ۲۳ مردادماه در شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان اردبیل برگزار خواهد شد. آقای پروین در مرحله بدوی به تحمل ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان برگزاری جلسه دادگاه تجدید نظر مجتبی پروین، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن اردبیل تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه ای که به دست آقای پروین رسیده است این جلسه دادگاه راس ساعت ۱۲ ظهر ۲۳ مردادماه ۹۸ در شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان اردبیل برگزار خواهد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجتبی پروین در تاریخ ۲۶ خردادماه ۹۸ برگزار شده و در مرحله بدوی به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

در دادنامه صادره توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان اردبیل، اتهام مطروحه علیه وی “تخریب عمدی خودروی نیروی انتظامی” عنوان شده است. در دادنامه صادره آمده است که این حکم با شکایت نیروی انتظامی و بر اساس گزارش مدیر کل اطلاعات استان اردبیل و اداره اطلاعات پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی استان اردبیل صادر شده است.

لازم به یادآوری است که این فعال ترک مورخ ۱۷ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی شهر اردبیل در منزل شخصی خود بازداشت و همان روز پس از تفهیم اتهام با قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

مجتبی پروین پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ مردادماه ۹۷ به همراه تعدادی دیگر از فعالان ترک (آذربایجانی) در پی برگزاری مراسمی در پناهگاه کوه سبلان توسط نیروهای امنیتی مشکین‌شهر بازداشت و پس از گذشت ساعاتی در شامگاه همان روز از بازداشتگاه شهر لاهرود آزاد شدند.

مجتبی پروین در ارتباط با این پرونده ۱۷ مهر ۱۳۹۷ در منزل پدری بازداشت و در شعبه ۱۲ دادیاری اردبیل پس از تفهیم اتهامِ شرکت در تجمع غیرقانونی، همان روز با قرار وثیقه ۱۵ میلیون تومانی تا زمان صدور حکم نهایی آزاد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید