خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مقابل ساختمان حوزه ریاست قوه قضائیه، شماری از معلمان و فرهنگیان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان‌های خوزستان، اصفهان و کرمانشاه، جمعی از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش و گروهی از از مالباختگان شرکت پرشین پارس خودرو در مقابل ساختمان دادگاه کیفری یک استان تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸؛ جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود در مقابل ساختمان حوزه ریاست قوه قضائیه، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از حدود سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع معلمان در شهرهای اهواز، اصفهان و کرمانشاه

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸؛ شماری از معلمان و فرهنگیان در شهرهای اهواز، کرمانشاه و اصفهان در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

فرهنگیان معترض با تجمع در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان‌های خود خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

در جریان این تجمع معترضان در حمایت از معلمان زندانی شعارهایی از جمله “معلم زندانی آزاد باید گردد” و “زندان، تهدید دیگر اثر ندارد” را سر دادند.

همچنین معلمان معترض پلاکاردهایی حاوی نوشته‌هایی از جمله: “معلم می‌میرد تبعیض نمی‌پذیرد”، “جنگ افروزی رها کن، فکری به حال ما کن” در دست داشتند.

تجمع معلمان حق‌التدریس در تهران

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸؛ جمعی از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور برای دومین روز متوالی در اعتراض به عدم تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود، در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش، تجمع کردند.

این معلمان گفتند: “خواسته ما استخدام و جذب در بدنه آموزش و پرورش بر اساس قوانین مصوب مجلس است. ما حدود ۳۰ هزار معلم حق‌التدریس در سراسر کشور هستیم که از دستمزد مناسب و امنیت شغلی بی‌بهره‌ایم و از آموزش و پرورش می‌خواهیم که به خواسته‌های ما رسیدگی کند”.

گفتنی است که این معلمان دیروز هم مقابل وزارت آموزش و پرورش جمع شده بودند.

تجمع مالباختگان شرکت پرشین پارس خودرو

به گزارش تسنیم، امروز دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸؛ گروهی از از مالباختگان شرکت پرشین پارس خودرو، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان دادگاه کیفری یک استان تهران دست به تجمع زدند.

دادگاه متهمان پرونده “پرشین پارس خودرو” امروز برگزار شد. این پرونده هزار و ۴۰۰ شاکی دارد که قرار بوده خودروهای خارجی را از شرکت پرشین پارس خودرو تحویل بگیرند اما خودرویی تحویل داده نشده است.

تعدادی از شکات این پرونده از صبح امروز در مقابل دادگاه کیفری استان تهران حضور پیدا کرده و خواستار ورود به جلسه دادگاه شدند که در نهایت ۳۰ نفر از شکات به نمایندگی از سایرین در جلسه دادگاه حضور پیدا کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید