خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  علی معینی از مدیران شهری اصفهان از زندان آزاد شد

علی معینی از مدیران شهری اصفهان از زندان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – علی معینی، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان وابسته به شهرداری اصفهان، روز جاری به صورت مشروط از زندان آزاد شد. وی در اسفندماه سال گذشته جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود بازداشت و راهی زندان دستگرد اصفهان شده بود. پیشتر برخی منابع خبری علت این حبس را مربوط به شکایت اداره امر به معروف شهر اصفهان از وی به دلیل برگزاری برنامه پخش خانوادگی مسابقات فوتبال جام جهانی در کوه صفه اصفهان بدون رعایت اصل تفکیک جنسیتی دانسته و رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی مدعی شدند وی به اتهام توهین به مقامات عالی رتبه کشور به حبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۴ مردادماه ۹۸، علی معینی، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان از زندان آزاد شد.

آزادی آقای معینی روز جاری به صورت مشروط و پس از تحمل بیش از ۵ ماه از مدت زمان محکومیت صورت گرفته است.

علی معینی در تاریخ ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۷، جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود بازداشت و به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده بود.

با اینکه برخی منابع دلیل محکومیت و اجرای حکم حبس وی را پخش خانوادگی بازی‌های فوتبال جام جهانی در پارک کوهستانی صفه اصفهان در خردادماه سال جاری می‌دانند، اما برخی خبرگزاری ها این امر را تکذیب کرده اند و مدعی شدند زندانی شدن آقای معینی به دلیل توهین به مقامات عالی رتبه نظام در توییتر صورت گرفته است. سکوت مسئولان قضایی در این رابطه دلیل محکومیت وی را همچنان در هاله‌ای از ابهام نگه داشته است.

لازم به ذکر است که علی معینی در تاریخ ۱۷ تیرماه سال گذشته در صفحه شخصی خود اعلام کرده بود که تاکنون “۳ ابلاغیه و شکایت به دلیل پخش مسابقات جام جهانی در دورهمی کوه صفه” به دست وی رسیده است. ادعایی که نشان می دهد پرونده قضایی علیه وی به دلیل برگزاری برنامه پخش خانوادگی مسابقات فوتبال جام جهانی در کوه صفه اصفهان بدون رعایت اصل تفکیک جنسیتی شکل گرفته است.

آقای معینی در خردادماه ۹۷ نیز طی یادداشتی دیگر در صفحه شخصی خود پخش مسابقات فوتبال “در فضای باز و بدون تفکیک جنسیتی” را تجربه‌ای موفق ارزیابی کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید