خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  قرار منع تعقیب بازداشت شدگان مراسم خاکسپاری عزیز پورولی صادر شد/ سند

قرار منع تعقیب بازداشت شدگان مراسم خاکسپاری عزیز پورولی صادر شد/ سند

خبرگزاری هرانا – قرار منع تعقیب ۶ فعال ترک (آذربایجانی) در بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز صادر شد. این شهروندان در خردادماه سال جاری پس از مراسم خاکسپاری یکی از فعالین با سابقه این منطقه به نام “عزیز پورولی” توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و یک روز بعد پس از تفهیم اتهام “اخلال در نظم عمومی” آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز قرار منع تعقیب ۶ تن از فعالین ترک (آذربایجانی) را صادر کرد.

قرار منع تعقیب این شهروندان در تاریخ ۲۰ تیرماه صادر و در تاریخ ۲۳ تیرماه به متهمین ابلاغ شده است.

ایرج شیرزاد، مهدی دوستدار شیخ احمد، حبیب نگهبان، عدالت حاجی، علی رادمنش و وقار نعمت نصیرکندی در تاریخ ۴ خردادماه سال جاری در قبرستان وادی رحمت تبریز پس از برگزاری مراسم خاکسپاری عزیز پورولی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و یک روز پس از بازداشت از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و آزاد شده بودند.

گفتنی است عزیزالله پورولی از فعالین باسابقه منطقه آذربایجان است که به دلیل فعالیت های مدنی خود، به دفعات بازداشت، محاکمه و زندانی شده بود، وی در تاریخ ۱ خرداد ۹۸ بر اثر بیماری در تبریز جان سپرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید