خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  آیدین ذاکری آزاد شد

آیدین ذاکری آزاد شد

خبرگزاری هرانا – آیدین ذاکری، فعال ترک (آذربایجانی)، عصر امروز پس از حضور در دادسرای عمومی و انقلاب مشگین شهر آزاد شد. وی روز گذشته در محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز جمعه ۱۲ مردادماه ۱۳۹۸، آیدین ذاکری که روز گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، آزاد شد.

بر اساس اطلاعات دریافتی از منابع مطلع، آقای ذاکری پس از حضور در دادسرای عمومی و انقلاب مشگین‌شهر بدون تعیین هیچ قراری آزاد شده است. دادیار کشیک دلیل بازداشت وی را ارائه تذکر در خصوص حضور احتمالی اش در مراسم کوه ساوالان عنوان کرده است.

بازداشت آقای ذاکری، حدود ساعت ۱۲ روز گذشته در محل کار وی صورت گرفت. گفته می شود مامورین به دلیل مقاومت آقای ذاکری در مقابل بازداشت بدون ارائه حکم، به گاز اشک آور متوسل شده بودند.

وی همچنین روز چهارشنبه جهت اخذ تعهد مبنی بر عدم حضور در مراسم کوه ساوالان به ستاد خبری اداره اطلاعات احضار شده بود.

مامورین امنیتی طی تماسی از وی خواسته بودند جهت اخذ تعهد در ارتباط با عدم حضور در این مراسم در ستاد خبری اداره اطلاعات حاضر شود که به دلیل غیر قانونی بودن این درخواست با مخالفت وی همراه بود.

وی مردادماه سال گذشته نیز در همین رابطه و در جریان برگزاری این مراسم در کوه ساوالان به همراه شماری از شهروندان بازداشت و روز بعد آزاد شد.

آیدین ذاکری از فعالان مشگین شهر پیشتر نیز در تاریخ ۲ اسفند ماه ۹۳ همزمان با روز جهانی زبان مادری توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید