خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، شماری از رانندگان تاکسی های عمومی مسافربری برون شهری مسیر آزادشهر-گنبدکاووس و گروهی از کارگران شهرداری کلاله، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز جمعه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۸، شماری از رانندگان تاکسی های عمومی مسافربری برون شهری مسیر آزادشهر-گنبدکاووس در اعتراض به بی توجهی مسئولان گنبدی در تعیین مکانی مناسب برای استقرار آنها، دست از کار کشیده و اقدام به تجمع و اعتصاب کردند.

معترضان با توقف در ابتدای خیابان “امام خمینی جنوبی” شهر گنبدکاووس، خواستار رفع مشکلات خود از سوی مسئولان متولی شدند.

نماینده رانندگان معترض گفت: “حدود ۱۰ سال است که مجوز فعالیت به این تاکسی‌ها که تعداد آنان به ۳۰ دستگاه نیر نمی‌رسد، داده شده که معمولا ۱۰ دستگاه از این تعداد نیز به دلایل مختلف از جمله تعمیر خودرو و مشکلات مشابه، فعالیت ندارند، اما کسی به فکر حل مشکلات این قشر نیست”.

علیرضا سارانی افزود: “تنها خواسته رانندگان تاکسی‌های عمومی مسیر گنبد-آزادشهر اختصاص مکانی در یکی از خیابان‌های مرکزی شهر گنبدکاووس برای توقف این خودروها و سوار و پیاده کرده مسافر است همان کاری که شهرداری آزادشهر در میدان مرکزی این شهر انجام داده است”.

وی یادآور شد: “در سال‌های گذشته مکانی را در قسمت جنوب غربی میدان ۱۷ شهریور گنبدکاووس به تاکسی‌های برون شهری اختصاص دادند اما مسافران از آن استقبال نمی‌کنند و در مقطعی نیز رانندگان این خودروها گاراژی را در خیابان امامزاده شرقی اجاره کردند که رونق داشت اما با تغییر اعضای شوراها و شهردار، از فعالیت تاکسی‌های برون شهری جلوگیری شد”.

سارانی با بیان اینکه ماموران راهنمایی و رانندگی با مشاهده تاکسی های برون شهری مسیر گنبد-آزادشهر آنان را جریمه می‌کنند، اضافه کرد: “پیشنهاد این رانندگان اختصاص دوباره مکان قبلی در خیابان امامزاده شرقی به آنان و یا مکانی دیگر در حد توقف ۴ تا ۵ دستگاه تاکسی در یکی از خیابان‌های مرکز شهر گنبدکاووس است تا امورات زندگی رانندگان نیز بگذرد”.

یکی دیگر از رانندگان معترض این مسیر نیز گفت: “بسیاری از رانندگان تاکسی برون شهری بابت خرید خودرو هنوز قسط پرداخت می‌کنند و با درآمدهای فعلی که روزانه حداکثر به ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار ریال می‌رسد، این قشر از پس مخارج زندگی خود بر نمی‌آیند”.

رضا خنجری افزود: “اکنون بسیاری از مسافرکش های شخصی در مسیر گنبد – آزادشهر به راحتی در مرکز شهر گنبدکاووس مسافر سوار و پیاده می‌کنند که اگر به تاکسی‌های عمومی برون شهری اجازه تردد یا توقف برای سوار و پیاده کردن مسافر بدهند، بدون تردید از فعالیت غیرقانونی مسافرکش‌های شخصی نیز جلوگیری می‌شود”.

وی گفت که به رغم پیگیری‌های چند ساله رانندگان این مسیر، مسئولان گنبدکاووس همچنان از رسیدگی به مشکلات این قشر و تلاش برای رفع آن خودداری کرده و از آن طفره می‌روند”.

خنجری گفت: “همین امروز هم قبل از توقف در مکان فعلی، به فرمانداری ویژه گنبدکاووس مراجعه کردیم اما مسئول دفتر فرماندار به ما گفتند که بر اساس تصمیم مسئولان شهرستان شما اجازه تردد در داخل شهر را ندارید”.

در همین پیوند چند راننده تاکسی درون شهری گنبدکاووس نیز که شاهد توقف تاکسی‌های برون شهری بودند، گفتند که حضور این تاکسی‌ها و نیز فعالیت تعداد زیادی مسافرکش شخصی، بازار تاکسی‌های درون شهری را کساد کرده و مسوولان باید فکری به حال این مشکل کرده و آن را حل کنند”.

به گفته این عده، مسوولان شهرستان (شورای ترافیک) باید در ورودی شهرها برای تاکسی‌های برون شهری و مسافرکش‌های شخصی مکانی را تهیه کنند و اجازه ورود به داخل شهر برای سوار و پیاده کردن مسافر به آنها ندهند و با متخلفان با اعمال قانون از طریق دوربین های نصب شده، برخورد کنند”.

شهر گنبدکاووس با افزون بر ۱۶۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهر بزرگ گلستان است که جنبه محوریت برای شهرهای شرق این استان دارد.

تجمع کارگران شهرداری کلاله

به گزارش کلاله خبر، روز پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸، گروهی از کارگران شهرداری کلاله، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر دست به تجمع زدند.

به گفته کارگران، دستمزد یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی که آن هم توسط پیمانکار به موقع پرداخت نمی‌شود، زندگی آن‌ها را تامین نمی‌کند و خانواده‌هایشان در آستانه فروپاشی هستند.

در این ویدیو همسر و مادر یکی از کارگران می‌گویند که زندگی‌شان به سختی می‌گذرد و قادر به تهیه گوشت و برنج برای خانواده نیستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید