خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸, 16th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ ساعت ۲۳:۵۹:۰۲

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در ۳ واحد صنفی-خدماتی

معوقات مزدی کارگران در ۳ واحد صنفی-خدماتی

خبرگزاری هرانا – یکی از مسئولان شورای شهر رشت از طلب مزدی کارگران شهرداری این شهرستان خبر داد. بنا به خبری دیگر، فرماندار گناوه در جلسه کمیسیون کارگری این شهر از تداوم معوقات مزدی کارگران شهرداری این شهرستان اطلاع داد. جمعی از کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن ناحیه احمد آباد رفسنجان نیز خبر از چندین ماه حقوق معوقه خود دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت با بیان عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری رشت گفت: ” در روزهای اخیر شاهد تکرار سریال مسدود شدن حساب شهرداری رشت هستیم”.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست  و خدمات شهری شورای رشت روز چهارشنبه در نود و چهارمین جلسه این کمیسیون در ساختمان جلسات شورای رشت با ابراز گلایه از مسدود شدن حساب‌های شهرداری رشت اظهار کرد: “متأسفانه در روزهای اخیر شاهد تکرار سریال مسدود شدن حساب شهرداری رشت هستیم و امیدوارم با تعامل دوسویه بین شهرداری رشت و دیگر دستگاه‌ها بتوانیم مشکلات حوزه مدیریت شهری را برطرف کنیم”.

فاطمه شیرزاد با اشاره به فعالیت کارگران شهرداری رشت در روزهای گرم تابستان گفت: “فعالیت در زیر آفتاب سوزان برای کارگران شهرداری رشت بسیار سخت و طاقت‌فرسا بوده و امیدواریم با اقدامات اساسی هر چه سریع‌تر نسبت به پرداخت حقوق معوقه آنان اقدام شود”.

عضو دیگر کمیسیون بهداشت و محیط‌ زیست شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در پرداخت حقوق برای چهار هزار نفر پرسنل شهرداری با مشکل مواجه هستیم، اظهار کرد: “شهرداری مشهد چندین برابر رشت پرسنل دارد و از بابت پرداخت حقوق و مزایای آنان مشکلی ندارد”.

محمدحسن علیپور با تأکید بر اینکه مطالبات شهرداری رشت از دستگاه‌های دولتی پیگیری شود، افزود: “دو سال متوالی سید امیرحسین علوی به‌ عنوان رئیس شورای رشت انتخاب شد و از وی انتظار داریم در مدت‌ زمان باقی‌مانده به موضوع عدم پرداخت مطالبات شهرداری توسط دستگاه‌های دولتی ورود کند”.

معوقات مزدی کارگران خدمات شهری گناوه

به گزارش ایرنا، فرماندار گناوه در جلسه کمیسیون کارگری گناوه در روز پنجشنبه از عدم پرداخت مطالبه کارگران خدمات شهری شهرداری شهرستان گناوه خبر داد.

فرماندار گناوه در خصوص پرداخت مطالبات کارگران شهرداری این شهرستان گفت: “با توجه به مشکلات پیش آمده در حوزه پیمانکاری خدمات شهری شهرداری و اعلام سازمان بازرسی مبنی بر پرداخت نکردن هیچ پولی به پیمانکار تا تعیین تکلیف نهایی و شکایت پیمانکار حاضر در مناقصه خدمات شهری، جلسه کمیسیون کارگری این شهرستان دوباره تشکیل و مصوبه های آن باید اجرا شود”.

علی پاک نژاد روز پنجشنبه افزود: “با در نظر گرفتن اولویت مطالبه کارگران خدمات شهری، شهرداری باید خود بصورت مستقیم  به استناد مصوبه کمیسیون کارگری شهرستان اقدام به پرداخت حقوق،  مزایا و حق بیمه آنان کند”.

فرماندار گناوه ادامه داد: “در صورت پرداخت نشدن مطالبه کارگران شهرداری، از طریق مراجع حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ( هیات های تشخیص و حل اختلاف کار) برابر قانون کار رسیدگی و برای وصول به دادگستری شهرستان ارجاع می شود”.

در جلسه کمیسیون کارگری گناوه مصوب شد شهرداری این بندر حقوق و مطالبه معوقه کارگران خدمات شهری آن مجموعه را در هفته آینده پرداخت کند.

شهر گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر است.

معوقات مزدی کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن

به گزارش هرانا، جمعی از کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن ناحیه احمد آباد رفسنجان برای چندمین روز متوالی، در اعتراض به حقوق معوقه خود، دست به اعتصاب و تجمع زدند.

همچنین در روزهای گذشته کارگران ناحیه های خراسان و بندر عباس نیز از معوقات مزدی خود با اعتصاب و تجمع پیاپی خبر داده اند.

مسئولان تراورس شرکت کارفرمای کارگران خط و ابنیه راه آهن تا کنون بارها وعده پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران را داده اند اما به این وعده عمل نکرده‌اند.

سه‌شنبه ۸ مرداد نیز کارگران راه‌آهن نورآباد شازند در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خرداد و مزایای خود دست از کار کشیدند. شرکت جوش‌گستر کارفرمای این کارگران تنها حقوق اردیبهشت آن‌ها را پرداخت کرده است. دوشنبه ۷ مرداد نیز کارگران راه‌آهن بندرعباس خط راه‌آهن را مسدود کردند و خواستار پرداخت مطالبات معوقه خود شدند.

به گفته‌ی کارگران راه‌آهن، همکاران آن‌ها در شهرهای دیگر از جمله شاهرود، کرج، اندیمشک، زاگرس، اسلامشهر، تهران و هرمزگان نیز حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. کارگران جنوب شرق زاهدان نیمی از مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.

کارگران خط و ابنیه فنی راه آهن که اغلب در سرمای زمستان و گرمای تابستان در محوطه باز کار می‌کنند، در معرض آسیب‌های جدی قرار دارند. این کارگران اغلب پیمانی‌ و فاقد امنیت شغلی‌ اند و از حق سختی کار و سایر مزایا محروم هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید