خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  با اعتراض دادستان مشهد، پرونده فعالین حوزه مدلینگ مجددا به جریان افتاد/ سند

با اعتراض دادستان مشهد، پرونده فعالین حوزه مدلینگ مجددا به جریان افتاد/ سند

خبرگزاری هرانا – پرونده بازداشت شدگان حوزه مدلینگ در مشهد که پیشتر از اتهامات مطروحه تبرئه شده بودند، با اعتراض دادستان جدید استان خراسان مجددا به جریان افتاد. دادگاه تجدید نظر رسیدگی به اعتراض دادستان مشهد در تاریخ ۷ مردادماه به دلیل عدم حضور برخی وکلای متهمین به روزهای آتی موکول شده است. ۹ شهروند فعال در حوزه مدلینگ در شهریور ماه سال ۹۵ بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده فعالان حوزه مدلینگ در مشهد که پیشتر از اتهامات مطروحه تبرئه شده بودند با اعتراض دادستان جدید خراسان رضوی مجددا به جریان افتاد.

در پی اعتراض دادستان نسبت به حکم صادره جلسه دادگاه تجدید نظر در تاریخ ۷ مردادماه تعیین وقت شده و به دلیل عدم حضور برخی از وکلای متهمین به روز دیگری موکول شده است. این در حالی است که بر اساس رای پیشین دادگاه “اتهام ترویج فساد و فحشا” برای متهمین غیر عمدی تلقی شده و قاضی رای بر برائت این شهروندان داده بود.

گفته می شود جلسه دادگاه تجدید نظر این شهروندان با حضور اصحاب رسانه و در شعبه ۳۴ دادگاه ولایت استان خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

هویت سه تن از ۹ متهم این پرونده به نام های “پوریا افخمی زابل، فرزند پرویز، عکاس حوزه فشن، مهدی کفاش جودی، فرزند محمد، گریمور و رومینا اربابی، فرزند اصغر، عکاس مدلینگ” توسط هرانا احراز شده بود.

ماموران اطلاعات سپاه در شهر مشهد، در تاریخ ۷ شهریور ماه سال ۹۵، با حضور در منزل شخصی پوریا افخمی و تفتیش منزل و محل کار، وی را بازداشت کردند. مامورین حین بازداشت این عکاس حوزه فشن، برخی از وسایل شخصی وی اعم از لپ‌تاپ، فلش مموری، هارد کامپیوتر و تلفن همراه وی را نیز را توقیف کرده بودند.

آقای افخمی مانند اکثر متهمان پرونده به اتهام «فراهم آوردن موجبات ترویج فساد و فحشا» به مدت ۱۷ روز در بازداشتگاه اطلاعات سپاه مشهد به سر برده که ۱۵ روز از آن در سلول انفرادی بوده است. وی در حال حاضر به قید وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد است.

پس از بازداشت این شهروندان معاون دادستان در دادسرای انقلاب مشهد با تاکید بر اینکه فعالیت مجموعه های مدلینگ از مصادیق «جنگ نرم» برای «تغییر هویت در ایران» انجام می شود گفته بود که ۸ مجموعه فعال در زمینه مدلینگ در مشهد پلمب، ۳۰ نفر احضار و شش نفر دستگیر شدند.

خدابخشی، جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد نیز ضمن اعلام خبر بازداشت این افراد و تاکید بر اتهام ترویج فساد و فحشا، بهایی بودن یکی از متهمین بازداشت شده را «رد پای بهاییت در مدلینگ و ترویج فساد و فحشا» دانسته بود.

در خصوص این پرونده کانال استانی خراسان رضوی اقدام به پخش مستند امنیتی کرد که در آن به روال تولیدات مشابه ماهیت کار و اهداف فعالیتی این افراد را به حوزه امنیت اخلاقی پیوند زد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید