خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آنیشا اسدالهی به بند زنان زندان اوین منتقل شد

آنیشا اسدالهی به بند زنان زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – آنیشا اسدالهی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر صبح امروز از سلول های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به بند ۲۰۹ به بند زنان این زندان منتقل شد. آنیشا اسدالهی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار آزاد شده بود. وی در تاریخ ۲۸ خردادماه مجدداً بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز دوشنبه ۷ مردادماه ۱۳۹۸، آنیشا اسدلهی از بند ۲۰۹ زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد.

علی اسدالهی، برادر وی با اعلام این خبر در صفحه کاربری خود در تویتر نوشت: از طریق یکی از دوستان در زندان متوجه شدیم که آنیشا صبح امروز به بند نسوان زندان اوین منتقل شده است.

آنیشا اسدلهی حدود ساعت نه و نیم شب سه شنبه مورخ ۲۸ خردادماه، در خیابان کمیل و در زمان بازگشت از محل کار (آموزش زبان) توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

روز پنجشنبه ۳ مردادماه، پدر و مادر آنیشا اسدلهی برای اولین بار موفق به انجام ملاقات کابینی با وی شدند. پرونده آنیشا اسداللهی هم‌اکنون در شعبه ۲ بازپرسی اوین تحت بررسی است.

لازم به ذکر است آنیشا اسداللهی، مورخ ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با روز جهانی کارگر، در تجمعی که به همین مناسبت برگزار شده بود به همراه تعداد زیادی از فعالان این حوزه بازداشت و به زندان منتقل شد.

خانم اسداللهی نهایتا با قرار کفالت و پس از چند روز به صورت موقت آزاد شده بود.

گفتنی است که آنیشا اسداللهی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بوده و پیش از بازداشت به عنوان مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه‌های خصوصی به کار مشغول بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید