خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت حمید حاج جعفر کاشانی در زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت حمید حاج جعفر کاشانی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – حمید حاج جعفر کاشانی، فعال مدنی و داور لیگ برتر فوتسال ایران، در سال ۹۷ در قائمشهر بازداشت و به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. در حالی که این زندانی عقیدتی در حال تحمل محکومیت خود در زندان قائمشهر بود، هفته گذشته از بند خود به بند قرنطینه این زندان منتقل و پس از یک هفته نگهداری در این بند، روز گذشته به زندان اوین تبعید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۵ مردادماه ۱۳۹۸، حمید حاج جعفر کاشانی از زندان قائمشهر به زندان اوین منتقل شد.

یک منبع مطلع در خصوص انتقال این زندانی سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: “آقای جعفری کاشانی به ظن تداوم فعالیت در زندان، ابتدا به بند قرنطینه زندان قائمشهر منتقل شد و پس از یک هفته بازجویی و نگهداری در سلول‌های انفرادی تحت تدابیر امنیتی به زندان اوین تبعید شد”.

گفتنی است که حمید حاج جعفر کاشانی، متولد ۱۳۶۱ در رابطه با پرونده فعلی خود در یهمن‌ماه ۹۷ بازداشت شد.

او طی این پرونده متهم به توهین به آیت الله خمینی و خامنه ای و تبلیغ علیه نظام بود که بر اساس مواد ۵۰۰ و ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ساری از بابت توهین به دوسال حبس و از بابت تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس محکوم شد. بر اساس حکم دادگاه و به استناد ماده موسوم به ۱۳۴، از مجموع حبس صادر شده میزان ۲ سال حبس به منزله اشد قابل اجرا است.

آقای کاشانی از زمان بازداشت تا زمان تبعید به اوین در زندان قائمشهر در استان مازندران تحمل حبس می‌کرد.

لازم به یادآوری است آقای کاشانی پیش از این نیز در تیرماه ۹۶ به اقدام علیه امنیت ملی از طریق “عضویت در گروه ها و جمعیت هایی که به منظور براندازی نظام جمهوری اسلامی تشکیل شده” حسب ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی و تبلیغ علیه نظام حسب ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی متهم شد و مدت یکماه در بند ۲۰۹ تحت بازجویی به سر برد.

این کارشناس مسایل ورزشی سپس به بند ۴ زندان اوین منتقل شد، آخرین جلسه دادگاه او در تاریخ ۲ مهرماه ۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شد که حسب فقدان اسناد لازم از عمده اتهامات مطروحه تبرئه و تنها به اتهام تبلیغ علیه نظام با توجه به نداشتن سابقه پیشین به تحمل ۹۱ روز حبس محکوم شد.

این داور شناخته شده فوتسال ایران با تحمل دوره محکومیت مورخ ۱۶ مهرماه سال ۹۶ از زندان اوین آزاد شد.

آقای کاشانی پس از آزادی از زندان در سال ۹۶ بر اساس تصمیم حراست فدراسیون فوتبال از ادامه داوری در مسابقات لیگ برتر فوتسال محروم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید