خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  پس از فرنگیس مظلوم، سهیل عربی به زندان اوین منتقل شد

پس از فرنگیس مظلوم، سهیل عربی به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – سهیل عربی، زندانی عقیدتی پس از بازداشت فرنگیس مظلوم، مادرش از در زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شده است. گفته می شود وی در حال حاضر در بند قرنطینه این زندان است. همچنین خانم مظلوم نیز پس از بازداشت به سلول های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و تحت بازجویی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای گذشته، سهیل عربی از زندان تهران بزرگ به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شده است. فرنگیس مظلوم، مادر وی نیز پس از بازداشت به بند ۲۰۹ این زندان منتقل شده است.

گفته می‌شود که فرنگیس مظلوم پس از بازداشت به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به بند ۲۰۹ منتقل شده و در حال حاضر تحت بازجویی قرار دارد. از دلیل بازداشت وی تاکنون اطلاعی نیست.

ظهر روز دوشنبه ۳۱ تیرماه، یک مامور زن به همراه ۷ مامور مرد به منزل خواهر فرنگیس مظلوم مراجعه کرده و وی را بازداشت کردند. به گفته خانم مظلوم، فرزندش از مدتی قبل از اعتصاب غذای اعتراضی به سر می‌برد.

همچنین بر اساس اطلاعات دریافتی از یک منبع مطلع، سهیل عربی طی روزهای گذشته از زندان تهران بزرگ به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شده است. به گفته این منبع مطلع، این زندانی عقیدتی پس از انتقال به زندان اوین به اعتصاب خود پایان داده است.

لازم به یادآوری است فرزند فرنگیس مظلوم، سهیل عربی از ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ در بازداشت و زندان به سر می‌برد و تمام این مدت از مرخصی محروم بوده است.

وی همزمان با اینکه پس از تغییرات بسیار در روند دادرسی و احکام صادره در حال تحمل دوران محکومیت ۷ سال و شش ماهه خود در زندان تهران بزرگ بود، از بابت پرونده ای جدید که در زندان علیه وی مفتوح شده بود در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “تشویش اذهان عمومی” به ۳ سال حبس، ۳ سال تبعید و جزای نقدی محکوم شد.

آقای عربی در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه سال جاری به دلیل درد شدید به بیمارستان فیروزآبادی تهران اعزام شده و به دلیل عدم هماهنگی قبلی با بیمارستان به دلیل نبود تخت خالی پس از انجام معاینات ابتدایی بدون رسیدگی پزشکی به زندان بازگردانده شده بود. با وجود تداوم درد شدید، مسئولین زندان تاکنون با اعزام مجدد او به بیمارستان و رسیدگی مناسب پزشکی به وی موافقت نکرده‌اند.

گفتنی است سهیل عربی زندانی عقیدتی در فروردین ماه سال جاری با نگارش نامه ای وضعیت نامناسب خود و زندانیان محبوس در تیپ ۱ زندان تهران بزرگ (فشافویه) را یادآوری کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید