خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اجرای حکم شلاق و اعتصاب غذای پیمان میرزازاده در زندان ارومیه

اجرای حکم شلاق و اعتصاب غذای پیمان میرزازاده در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – پیمان میرزازاده، زندانی سیاسی در زندان ارومیه در اعتراض به حکمی که توسط شعبه ۱۱۰ علیه وی صادر شده است، از امروز دست به اعتصاب غذا زد. وی در جریان این پرونده به ۲ سال حبس و ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شده است. حکم شلاق وی امروز یکشنبه اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۶ مردادماه ۱۳۹۸، پس از اجرای حکم ۱۰۰ ضربه شلاق پیمان میرزازاده، زندانی سیاسی در زندان ارومیه، وی دست به اعتصاب غذا زد.

یک منبع مطلع در این رابطه به گزارشگر هرانا گفت: امروز آقای میرزازاده را به شعبه ۴ اجرای احکام ارومیه منتقل کرده و حکم ۱۰۰ ضربه شلاق وی را اجرا کردند. آقای میرزازاده در اعتراض به صدور و اجرای حکم شلاق و حبس که از بابت اتهام “توهین به مقدسات” و “شرب خمر” توسط شعبه ۱۱۰ دادگاه عمومی ارومیه علیه وی صادر شده است، از امروز دست به اعتصاب غذا زده است.

گفتنی است که در پی اجرای حکم ۱۰۰ ضربه شلاق، بدن پیمان میرزازاده به ویژه پشت و پاهای وی به شدت متورم شده است و در حال حاضر در وضعیت جسمانی نامساعدی به سر می‌برد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پیمان میرزازاده در تاریخ ۴ خردادماه ۱۳۹۷ در شعبه ۱۱۰ دادگاه عمومی ارومیه برگزار شد. بر اساس حکم ابلاغ شده، وی به ۲ سال حبس و ۸۰ ضربه شلاق از بابت اتهام “توهین به مقدسات و ۲۰ ضربه شلاق از بابت اتهام “شرب خمر” محکوم شد.

آقای میرزازاده در تاریخ ۱۳ اسفندماه سال گذشته از بابت اتهام  “همکاری با یک از گروه‌های مخالف نظام” توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به دو سال حبس محکوم شده بود و سایر اتهامات او در پرونده دیگری در دادگاه عمومی به شرح مندرج در این گزارش بررسی شد.

آقای میرزازاده علاوه بر دو پرونده اخیر پیشتر نیز بازداشت و محکوم شده است. از جمله در تاریخ ۲۷ آذر ۹۶ نیز توسط نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت شد. او در ارتباط با این پرونده هفته‌ی دوم دی‌ماه ۹۶ توسط شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “تبلیغ علیه نظام” از طریق سرودن ترانه‌هایی در حمایت از یکی از گروه های مخالف نظام بدون داشتن وکیل به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی از بابت پرونده پیشین مورخ ۱۸ خردادماه سال گذشته با اتمام مدت محکومیت خود از زندان ارومیه آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید