خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۱۷ شهروند در یک مهمانی خصوصی در ساری

بازداشت ۱۷ شهروند در یک مهمانی خصوصی در ساری

خبرگزاری هرانا – شب گذشته ۱۷ شهروند در یک مهمانی خصوصی در شهر ساری توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، شب پنجشنبه ۳ مردادماه ۱۳۹۸، ۱۷ شهروند در یک مهمانی خصوصی در شهر ساری توسط نیروهای انتظاممی بازداشت شدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است که این شهروندان ۹ مرد و ۸ زن بودند و بازداشت در یک “مهمانی مختلط” صورت گرفته است.

این منبع با بیان اینکه دستور بازداشت این شهروندان صادر شده است، گفت: این مهمانی مختلط شب گذشته و با عنوان جشن تولد بوده است که تعدادی دختر و پسر جوان در آن حضور داشتند.

وی همچنین گفته است که “وضع ظاهری آنها چندان مناسب هم نبوده است”.

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید