خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ صدور قرار تعلیق تعقیب حسنا ویژه/ سند

بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ صدور قرار تعلیق تعقیب حسنا ویژه/ سند

خبرگزاری هرانا – حسنا ویژه، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر، توسط بازپرسی دادسرای اوین با تعلیق یک ساله قرار تعقیب از بابت این پرونده روبرو شده است. حسنا ویژه در جریان تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و پس از پنج روز با تودیع قرار آزاد شده بود.

ه گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، حسنا ویژه، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر توسط شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۳ اوین با قرار تعلیق تعقیب روبرو شده است.

بر اساس تصمیم نهایی این شعبه بازپرسی، در پرونده حسنا ویژه در خصوص اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق حضور در تجمعات غیرقانونی» قرار تعلیق تعقیب صادر شد.

در این ابلاغیه آمده است که در صورت حضور وی در تجمعات غیر مجاز قرار تعلیق شده اجرا خواهد شد.

حسنا ویژه در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بود.

وی نهایتاً در تاریخ ۱۶ اردیبهشت‌ماه پس از پنج روز بازداشت با تودیع قرار به صورت موقت از زندان قرچک ورامین آزادشده بود.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، عاطفه رنگریز و ندا ناجی کماکان تحت بازداشت هستند.

در ساعات پایانی ۲۹ خردادماه نیز نیروهای امنیتی آنیشا اسداللهی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر که به تازگی با تودیع قرار از زندان آزاد شده بود را در خیابان دستگیر کردند. وی در حال حاضر در زندان اوین تحت بازداشت است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید