خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  قرار منع تعقیب زرتشت احمدی راغب صادر شد / سند

قرار منع تعقیب زرتشت احمدی راغب صادر شد / سند

خبرگزاری هرانا – قرار منع تعقیب زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی و آتش نشان، امروز توسط دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار به وی ابلاغ شد. این پرونده در بهمن ماه سال گذشته زمانی که آقای احمدی راغب در جریان تحصن یک نفره در اعتراض به اخراج خود از کار در مقابل ساختمان فرمانداری شهریار بازداشت شد، علیه وی گشوده شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲ مردادماه، شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار قرار منع تعقیب زرتشت احمدی راغب را به وی ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه که در تاریخ ۲۳ بهمن‌ماه سال گذشته تنظیم و امروز به زرتشت احمدی راغب ابلاغ شده، آمده است که از آنجایی که در مسیر رسیدگی به پرونده، ادله کافی برای اثبات شکایت از آقای زرتشتی راغب مبنی بر اتهام “استفاده نظامی از لباس آتش نشانی” وجود نداشته، قرار منع تعقیب وی صادر می‌شود.

آقای احمدی راغب طی یادداشتی اعلام کرده است که این شکایت به بهمن‌ماه سال گذشته برمی‌گردد که برای سومین روز پیاپی در اعتراض به اخراجش از کار در مقابل فرمانداری شهریار دست به تحصن زده و سپس توسط مامورین بازداشت شده بود.

وی همچنین عنوان کرده است که بازداشت وی در حالی صورت گرفته بود که فرماندار جهت گفتگو درباره موضوع اعتراضش، وی را به دفتر خود فراخوانده بود. اما پیش از اینکه بتواند با فرماندار ملاقات کند توسط کسانی که خود را مامور پلیس امنیت معرفی کرده‌اند، بازداشت و جهت بازجویی به جای دیگری منتقل شده بود.

لازم به ذکر است که آقای احمدی راغب در اردیبهشت‌ماه و تیرماه سال جاری نیز در حالی که در اعتراض به اخراجش از کار در مقابل دفتر شهرداری فردوسیه دست به تحصن یک نفره زده بود، بازداشت و پس از ساعاتی آزاد شده بود.

زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب، پیش‌تر در اردیبهشت ماه سال گذشته توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۹ ماه حبس محکوم شده بود. این فعال مدنی به فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق اقداماتی چون نشر محتوا در فضای مجازی و حضور در تجمعات متهم شده بود.

این فعال مدنی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی دارد. از جمله این موارد پرونده مفتوح شده در بهمن ماه سال ۹۴ شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار است که زرتشت احمدی، را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق نشر مطالب انتقاد آمیز در فیسبوک شخصی اش به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود.

زرتشت احمدی راغب، آتش نشانی است که پس از ۱۷ سال سابقه کار به دلیل فعالیت های مدنی و منتقدانه از کار اخراج شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید