خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر خلیل کریمی را به حبس محکوم کرد

دادگاه تجدیدنظر خلیل کریمی را به حبس محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان کردستان رای نهایی خود را در خصوص پرونده خلیل کریمی، شهروند اهل سنندج به وی ابلاغ کرد. بر اساس این حکم خلیل کریمی به ۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی پیشتر در دادگاه بدوی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸، حکم شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان مبنی بر دو ماه حبس تعزیری به “خلیل کریمی” فرزند محمدامین از اهالی سنندج ابلاغ شد. او روز یکشنبه ۲۳ تیرماه در شعبه‌ی مذکور حضور یافته و مورد محاکمه قرار گرفته بود.

آقای کریمی در تاریخ ۱۳ خردادماه با دریافت ابلاغیه‌ای به شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان احضار شده بود.

خلیل کریمی در مرحله بدوی و در تاریخ ۱۹ شهریور ۹۷ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج محاکمه شده و روز شنبه ۱ دی‌ماه ۹۷ حکم یک سال حبس تعزیری از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی” به وی ابلاغ شد.

احضار آقای کریمی در رابطه با اتهامات «تبلیغ علیه نظام»، «شرکت کردن در مراسم روز جهانی کارگر» و «شرکت در کمپین نه به اعدام» بود که در دادگاه دفاعیات خود را در این رابطه ارائه داد. او پیشتر در تاریخ ۱۴ تیرماه در مورد این موارد تفهیم اتهام شده بود.

این فعال کارگری، قبلا هم چندین بار در همین رابطه با بازجویی و بازداشت مواجه شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید