خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از ناظران کشاورزی سراسر کشور مقابل وزارت جهاد کشاورزی در تهران، تعدادی از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز، شماری از کارکنان شرکت های سهام عدالت مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران، جمعی از پرسنل شرکتی شاغل در دانشکده نفت و گاز گچساران، شماری از سپرده گذاران موسسه کاسپین در تهران، تعدادی از کارکنان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه، شماری از کارجویان شهرستان هویزه مقابل استانداری خوزستان، جمعی از کارکنان عوارضی های اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، تعدادی از کارمندان ادارات مختلف شهرستان نیشابور، گروهی از کارکنان مترو هولدینگ در تهران و جمعی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، جمعی از ناظران کشاورزی سراسر کشور در اعتراض به عدم وجود قانون جذب و استخدام در وزارتخانه و عقد قرارداد دائم، مقابل وزارت جهاد کشاورزی در تهران، تجمع کردند.

جمعی از ناظران کشاورزی سراسر کشور با حضور در مقابل وزارت جهاد کشاورزی خواستار جذب در وزارتخانه و عقد قرارداد دائم شدند.

ناظران کشاورزی گفتند: از سال ۸۲ در بدنه وزارتخانه مشغول به کار هستیم و هر کدام از ما سال‌ها سابقه کار و تخصص داریم؛ اما متاسفانه هیچ قانونی برای جذب ما در وزارتخانه و عقد قرارداد دائم ندارند؛ این شرایط، برای ما ناگوار است.

این کارکنان که قراردادی هستند و به صورت «قرارداد محصول» با وزارت جهاد کشاورزی کار می‌کنند، گفتند: با توجه به نوع محصول، قرارداد داریم؛ گاهی دو ماه در سال، گاهی ۵ ماه و گاهی هم بیشتر اما هیچ چشم‌انداز روشنی در مقابل ما وجود ندارد.

آنها ادامه دادند: اکنون خواسته ما، جذب و استخدام است. در شرایطی که کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی را قرار است در خود وزارتخانه جذب کنند، چرا برنامه‌ای برای جذب ما ناظران ندارند؟!

تجمع بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، جمعی از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز در اعتراض به عدم دریافت مطالبات ایام اشتغال، مقابل وزارت صمت در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تعدادی از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز صبح امروز مقابل وزارت صمت در خیابان سمیه تجمع کردند.

 حدود ۳۰۰ نفر از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز صبح امروز، دوشنبه (۳۱ تیر) با حضور در مقابل وزارت صمت در خیابان سمیه، نسبت به عدم دریافت مطالبات ایام اشتغال اعتراض کردند.

بازنشستگان اظهار داشتند: مسئولان هیات حمایت از صنایع بیش از ۱۲ سال است که مطالبات ایام اشتغال حدود ۱۲۰۰ بازنشسته را پرداخت نمی‌کنند و در پاسخ به ما می‌گویند: مشکلات اقتصادی مانع از این کار شده است.

آنها افزودند: کارخانه مخابرات راه دور شیراز سال ۸۵ تعطیل شد و از آن زمان هم در رابطه با احیای آن و هم در رابطه با پرداختِ مطالبات کارگران بازنشسته مرتب وعده داده شد.

به گفته بازنشستگان، هر کدام از آنها حدود ۵ تا ۷۰ میلیون تومان طلب دارند که بیشتر حجم مطالبات آنها به مزایای مزدی‌شان برمی‌گردد.

آنها با بیان اینکه کل طلب آنها بدون احتساب خسارت تاخیر و تادیه حدود ۳۵ میلیارد تومان است، گفت: اگر به بازنشسته‌ای که ۵ میلیون تومان در سال ۸۵ طلب داشت، این پول پرداخت می‌شد، می‌توانست برای خانه خود وسیله‌ای تهیه کند اما حالا با ۵ میلیون تومان، نمی‌توان یک خودروی بی‌کیفیت خرید.

از قرار معلوم نمایندگان کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز با کلاهدوزان (معاون دفتر وزارتی و بازرس ویژه وزیر صمت) و دیگر اعضای وزارتخانه جلسه‌ای تشکیل داده‌اند.

تجمع کارکنان شرکت های سهام عدالت

به گزارش موج، امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، تعدادی از کارکنان شرکت های سهام عدالت در اعتراض به عدم امنیت شغلی خود، مقابل مجلس شورای اسلامی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

صبح امروز تعدادی از کارکنان شرکت های سهام عدالت به دلیل آنچه که عدم امنیت شغلی خود می نامیدند، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این افراد مدعی بودند که با وجود داشتن سابقه ۱۲ ساله، بیکار شده اند.

این چندمین بار است که کارکنان شرکت های سهام عدالت مقابل مجلس تجمع کرده اند.

بهمن ماه سال قبل نیز تعدادی از این افراد به دلیل آنچه که عدم دریافت حقوق طی ۴۸ ماه عنوان می کردند، مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار حل مشکلات خود بودند.

تجمع کنندگان تاکید داشتند که تا زمان برطرف نشدن مشکلات خود، تجمع های اعتراضی را ادامه خواهند داد.

تجمع پرسنل شرکتی شاغل در دانشکده نفت و گاز گچساران

به گزارش کبنا، روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، جمعی از پرسنل شرکتی شاغل در دانشکده نفت و گاز گچساران در اعتراض به مرخصی اجباری یکماه و بدون حقوق، در فرمانداری گچساران، تجمع کردند.

جمعی از پرسنل شرکتی شاغل در دانشکده نفت و گاز گچساران به علت مرخصی اجباری یکماه و بدون حقوق به نشانه اعتراض در فرمانداری گچساران تجمع کردند.

پرسنل دانشکده نفت و گاز گفتند: دارای ۳ سال سابقه کار در دانشکده نفت و گاز هستیم که تمامی امورات این دانشکده توسط نیروی شرکتی انجام می‌شود اما با اتمام سال تحصیلی نیروهای شرکتی از ۲۷ تیرماه تا ابتدای شهریور ماه بصورت اجباری به مرخصی بدون حقوق فرستاده می‌شوند  که عملاً بیکار می‌شویم که این اقدام مسئولان دانشکده بر خلاف قوانین کار است و باعث مشکلات زیادی برای پرسنل دانشکده می‌شود ما از فرماندار شهرستان گچساران تقاضای رسیدگی داریم.

تجمع سپرده گذاران موسسه کاسپین در تهران

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، جمعی از سپرده گذاران موسسه کاسپین در تهران در اعتراض به عدم پرداخت سپرده هایشان، مقابل دفتر مرکزی کاسپین، دست به تجمع زدند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از حدود سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانکهای دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع کارکنان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، جمعی از کارکنان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه برای دومین بار در اعتراض به قطع فوق العاده “اقماری کاری” خود، دست از کار کشیدند و مقابل ساختمان مرکزی منطقه ویژه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

«اقماری‌کاری» نوعی شیفت‌کاری است که بیش از یک روز طول می‌کشد و برای فرد در ازای روزهای کار، زمان استراحت در نظر گرفته می‌شود.

تجمع کارجویان شهرستان هویزه

به گزارش ایلنا، روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، جمعی از کارجویان شهرستان هویزه که در انتظار جذب توسط شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) هستند در اعتراض به ۲ سال تاخیر در این امر، مقابل استانداری خوزستان، تجمع کردند.

یکی از این کارجویان گفت: ۲ سال است که هر بار ما را با یک بهانه ای از سر باز می کنند؛ یک بار می گویند نامه عدم سوء پیشینه بیاورید، وقتی نامه را می‌بریم‌ می گویند بروید نامه وضعیت امنیتی را بیاورید، آن را هم می بریم، می گویند بروید تا خبرتان کنیم.

این کارجویان شهرستان هویزه که ۲۰ نفر هستند و از ۲ سال پیش در انتظار جذب توسط شرکت متن به سر می‌برند، گفتند: ماه گذشته پیش استاندار آمدیم و او قول داد ظرف یک هفته یکی از مسئولین شرکت را برای جذب ما ۲۰ نفر پای کار بیاورد، ولی اکنون یک ماه از وعده استاندار گذشته و هیچ اتفاقی نیفتاده است.

یکی دیگر از کارجویان گفت: هفته گذشته شکایت خود را نزد مدیرکل سیاسی استاندار (حبیب الله فضل الله پور) بردیم و همانجا با رئیس حراست شرکت متن تهران تماس گرفت و قرار بود امروز پاسخ پیگیری را به ما بدهد، اما الان که آمدیم میگوید بروید و شنبه آینده بیایید.

این کارجویان که از این امروز و فردا کردن شرکت متن به ستوه آمده‌اند، گفتند: حتی از شورای اشتغال نامه گرفتیم و رای شورای تامین مبنی بر جذب ما ۲۰ نفر صادر شده است، اما متاسفانه کسی پاسخگوی ما نیست.

تجمع کارکنان عوارضی های اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

به گزارش ایلنا، روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، جمعی از کارکنان عوارضی های اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین برای دومین بار در اعتراض به لغو شرایط کاری آن‌ها با الکترونیکی شدن پرداخت عوارض، مقابل استانداری قزوین، دست به تجمع اعتراضی زدند.

حدود ۱۳۵ کارگر شاغل در گیت‌های اخذ عوارض آزادراه قزوین، با اجرای طرح الکترونیکی شدن اخذ عوارض در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

منابع کارگری در آزادراه قزوین از سرگردانی حدود ۱۳۵ کارگر شاغل در گیت‌های اخذ عوارض آزادراه قزوین همزمان با اجرای طرح الکترونیکی شدن اخذ عوارض خبر دادند. این‌ کارگران روز گذشته در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی خود مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند.

آنها گفتند: نزدیک به ۱۳۵ نفر از کارگران گیت‌های اخذ عوارض آزادراه قزوین که سالها تحت مسئولیت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مشغول کار بوده‌اند، اخیرا با اجرای طرح الکترونیکی شدن اخذ عوارض آزادراهی در بلاتکلیفی به سر می‌برند و از شرایط جدید کاری خود رضایت ندارند.

یکی از کارگران گفت: از پایان اسفند ماه سال ۹۷ که طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها در کشور اجرایی شد، وضعیت شغلی ما نیز همانند سایر همکارانمان در سایر استانها نامشخص شده است.

او با بیان اینکه اخیرا تعدادی از ما در شرکت سپندار، مجری طرح الکترونیکی اخذ عوارض مشغول کار شده‌ایم و مابقی همکارانمان که حدود ۸۰ نفر هستند، از شرایط جدیدی که برای آنها تعیین شده، رضایت ندارند.

او افزود: تعداد زیادی از کارگران شاغل در گیت‌های اخذ عوارض قزوین با سوابق بالای کاری در شرف بازنشستگی هستند و از آنها خواسته شده برای پرکردن سوابق کاری خود برای بازنشستگی؛ با شرایط جدید کاری خود کنار بیایند در غیر اینصورت کنار گذاشته خواهند شد.

طبق ادعای این کارگر، در حال حاضر آنها به کارهای غیرمتعارفی همانند جمع‌آوری و دور کردن سگ‌های ولگرد و پاک کردن پلاک خودروهایی که دوربین‌های جایگاه امکان ثبت پلاک آنها را برای اخد الکترونیکی عوارض ندارند، مشغول هستند.

در این زمینه علی برجعلی‌زاده (سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین) گفته است: بر اساس دستورات ابلاغی، این نیروها تاکنون کلیه حقوق و مزایای خود را به طور کامل دریافت نموده‌اند و در حال حاضر بر اساس موافقت معاونت وزیر و ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تعدادی از این نیروها از طریق شرکت سپندار (مجری و طرف قرارداد طرح) جذب و تعدادی هم از طریق اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در امور راهداری به کار گرفته شده‌اند که حقوق و مزایای آنان بر اساس شرایط جدید و بر اساس قوانین پرداخت دولتی خواهد بود و افرادی هم اگر تمایل به ادامه همکاری با شرایط جدید را نداشته باشند با آنها مطابق مقررات خاتمه همکاری اعمال خواهد شد.

تجمع کارمندان ادارات مختلف شهرستان نیشابور

به گزارش ایلنا، روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، جمعی از کارمندان ادارات مختلف شهرستان نیشابور در اعتراض به عدم دریافت مطالبات ۱۰ سال گذشته خود، مقابل اداره کل راه و شهرسازی شهرستان نیشابور ، تجمع کردند.

تجمع اعتراضی کارمندان دولت صبح امروز مقابل اداره کل راه و شهرسازی شهرستان نیشابور برگزار شد و معترضین تاکید کردند در صورتی که مسئولان امر به مشکلات شان رسیدگی نکنند هر روز این تجمع را تا حصول نتیجه تکرار خواهند کرد.

صبح روز یکشنبه سی ام تیرماه در اداره راه و شهرسازی شهرستان نیشابور تجمعی از سوی حدود ۶۰ نفر از کارمندان ادارات مختلف مبنی بر اینکه مطالبات خود را با توجه به اینکه سال‌ها قبل شهر خود را ترک کرده اند تا بر اساس مصوبه هیات دولت به کارمندانی که از کلان شهرها به شهرهای کوچکتر انتقالی گرفتند زمینی برای خانه به آنان تعلق گیرد اما امروز بعد از گذشت ١٠ سال هنوز هیچ زمینی دریافت نکرده اند، صورت گرفت.

معترضین گفتند: زمانی دولت برای آمدن کارمندان به شهرستان ها امتیازاتی رویایی گذاشتند، بیش از ١٠ بند که تقریبا هیچکدام انجام نشد و رسید به یک قطعه زمین که اصلش همان بود تا در آینده دوایی به درد زندگی‌مان باشد اما صد افسوس که فقط آواره شدیم. همان سال ها حدود ٢٠٠ نفر در شهرستان نیشابور این تسهیلات را دریافت کردند اما از سال ٨٨ به بعد بخشنامه پشت بخشنامه و هیچ ترتیب اثری صورت نگرفت.

حال که ١٠ سال می گذرد ما همچنان به دنبال تکه زمینی هستیم که پرونده هایش همچنان خاک می‌خورد. اکنون راه حل ما فقط اداره راه و شهرسازی و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی است که متاسفانه در یک بروکراسی اداری گیر کرده ایم.

بر اساس مصوبه ای دولت زمین هایی را باید به ما واگذار می‌کرد اما بعد از اینکه دولت احمدی نژاد عوض شد هربار به بهانه های مختلف کاری می‌کنند که ما از این زمین ها منصرف شویم و هر بار پیگیری و تجمعی انجام دادیم به نتیجه ای نرسیدیم، تهران دفتر معاون وزیر هم رفتیم و دستور انجام کار صادر شد اما بازهم متاسفانه در سیستم اداری بعد از چند روز پیگیری که می‌گذرد ترتیب اثری نمی دهند. برای‌مان تبصره ای آوردند بعد از یکسال نامه ای که مشکل تبصره را حل کنیم آوردیم، چرا پرونده ای که طی دو الی سه روز حل می‌شود باید یکماه درگیر آن باشیم! با جناب فرماندار هماهنگ کردیم که امروز تشریف بیاورند و با رئیس اداره راه و شهرسازی صحبت کنند بلکه این مشکل ١٠ ساله حل شود اما ایشان هم تشریف نیاوردند.

اگر در همین اداره راه و شهرسازی کارمند اداره احساس کند که پرونده خودش است می‌تواند پرونده ها را پیش ببرد زیرا سال ها قبل خودشان از همین زمین ها گرفته اند، پس اگر درک می‌کنند مشمول مرور زمان نکنند کار به جایی رسیده که تمام مصوبه ها و نامه ها را خودمان پیگیری کرده ایم اما باز هم این ماجرا انگار حل شدنی نیست و کاری نمی‌خواهند انجام دهند. با وجود اینکه برخی از همکاران سال ها قبل پول واریز کرده بودند اما امروز از آنجا که دیگر به تنگ آمده حتی راضی شده اند تا مبلغ زمین ها به نرخ روز محاسبه و واریز نمایند و با ناراحتی می‌گویند اگر دوباره مثل ١٠ سال قبل خلف وعده کنند چه؟ صدایمان به کجا می‌رسد!

محمود کاوسی نیا رئیس اداره راه و شهرسازی در این خصوص گفت: طبق مصوبه ای که هیات دولت در سنوات قبل داشت بر این اساس کارمندان از کلان شهرها به شهرهای کوچکتر به قرار تسهیلاتی انتقالی می‌گرفتند. طبق این مصوبه به صورت گروهی مسکن مهر یا زمین به منتقلین از کلان شهرها واگذار می‌شد که عرصه متعلق به دولت و زمین برای کارمندان باشد و باید ظرف ١۵ماه ساخته شود در غیر اینصورت احتمال فسخ قرارداد وجود دارد.

کاوسی نیا با تاکید بر اینکه اکنون مسکن مهر خالی نداریم، افزود: بعد از مسکن مهر بحث زمین مطرح شد که در سنوات گذشته به بیش از ٢٠٠ نفر واگذار گردید و ۶٠ نفر که پرونده هایشان از سال های ٩٠ تا ٩٢ همچنان بر زمین مانده که به علت کمبود زمین واگذاری صورت نگرفت.

وی با اشاره به اینکه در سنوات سال ٩٣و٩۴ قراردادی منعقد اما در آن ضوابط شهرداری لحاظ نشد و قرارداد قابلیت اجرا نداشت در نهایت زمین ها واگذار نگردید، در ادامه چنین بیان کرد: ٢ سال قبل این طرح به علت ایراداتی که داشت مورد بررسی قرار گرفت و قرارداد را اصلاح کردیم اما زمین در شهرستان نداشتیم، زمینی با کاربری دیگر معرفی کردیم.

وی خاطر نشان شد: حدود یکسال کمیسیون ماده پنج به طول انجامید تا برای زمین کاربری مسکونی گرفته و مشکل قطعات زمین را حل کنیم و خوشبختانه این کار با همکاری فرمانداری، شهرداری و اداره کل برطرف شد که پرونده ها در دست اقدام است.

وی در خصوص طولانی مدت شدن این پرونده چنین اظهار کرد: به کارمندان معترض حق می دهم، اکنون شرایط واگذاری زمین ها به صورت متفاوت با چندسال قبل است که متاسفانه خود را با آنان مقایسه می‌کنند. ابتدا زمین به ٢ نفر واگذار شد اما اکنون با شرایط به وجود آمده به ٣ نفر تعلق می‌گیرد که از جمله اعتراضات این افراد است اما این مسئله به اداره راه و شهرسازی نیشابور مربوط نیست بلکه وزارتخانه تصمیم گیرنده اصلی است.

وی با توجه به اینکه در حال حاضر کار در شهرستان تمام شده، ادامه داد: پیش نویس قراردادها در حال تهیه و امضاء است و تا دو روز آینده پرونده ها به اداره کل فرستاده می‌شوند در مراحل پایانی قرار دارد تا به قرارداد نهایی منجر شود. ‌

وی در خصوص اینکه ٩ سال این پرونده ها به طول انجامیده است، چنین بیان کرد: بخشی برمی‌گردد به این مسئله که امکانات وجود نداشت و دیگر بحث ناهماهنگی در سیستم دولت بوده، همکاران از یک وزارتخانه درخواست انتقال می‌دهند اما باید اول از اداره راه و شهرسازی نیازسنجی شود که چقدر ظرفیت پذیرش زمین و مسکن مهر دارید، متاسفانه هماهنگی ها صورت نگرفته و باید بر اساس نفرات که معرفی می‌کنند اداره راه و شهرسازی زمین بدهد که این سیکل رعایت نشده است. این وظیفه راه و شهرسازی است که باید زمین ها را تامین کند اما هنگامی که زمین نداریم چه باید کرد.

محمود کاوسی نیا در خصوص دیگر مشکلات نیز گفت: بحث دیگری که برخی بر سر آن اختلاف دارند، باید مبلغ زمین به نرخ روز محاسبه شود. مبلغ آماده سازی قبلا متری ۴٢ هزار تومان بود اما اکنون متری ۶۶هزار تومان است، با پیگیری هایی که انجام دادم به نظر بنده باید به قیمت همان زمان محاسبه شود اما همکاران در قسمت مالی اداره کل معتقدند که باید به قیمت کارشناسی روز باشد.

تجمع آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی

به گزارش هرانا، روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، جمعی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی در اعتراض به عدم استخدام رسمی خود، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کارکنان «مترو هولدینگ» در تهران

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، گروهی از کارکنان «مترو هولدینگ» در اعتراض به تغییر وضعیت شغلی خود مقابل مقابل دفتر مرکزی این شرکت در تهرانپارس تجمع کردند.

در این گزارش آمده است که معترضان علیه محسن هاشمی،‌ رئیس شورای شهر تهران شعار دادند و خواستار استعفای او شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید