خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام ۲ زندانی در تهران

رهایی از اعدام ۲ زندانی در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زن و مرد زندانی در تهران که پیشتر در دو پرونده جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، به ترتیب پس از گذشت ۹ و ۷ سال با پرداخت دیه و جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه خراسان، یک زندانی که متهم به قتل زن همسایه‌اش بود، از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، حسن ۲۵ ساله اوایل سال ۹۱ با انگیزه سرقت به خانه زنی در  یکی از خیابان های ورامین  رفت اما وقتی با مقاومت وی روبه رو شد او را با ضربات چاقو کشت. حسن که هنگام فرار با یکی از همسایه‌ها رو به رو شده بود گریخت اما ساعتی بعد بازداشت شد و  قتل را گردن گرفت. وی در بازجویی‌ها  به تشریح  ماجرا پرداخت و از سوی قضات دادگاه به اعدام محکوم شد.

در حالی که حکم اعدام وی در دیوان عالی کشور مهر تایید خورده بود و این زندانی در یک قدمی چوبه دار قرار داشت، وی توانست با پرداخت دیه ۳۰۰ میلیون تومانی رضایت اولیای دم را جلب کند و از یک  قدمی چوبه دار به زندگی برگشت.

این متهم دیروز از جنبه عمومی جرم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد .در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده که به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور یک قاضی مستشار برگزار شد حسن به دفاع پرداخت و گفت: “وضع مالی خوبی نداشتم  و به سختی زندگی‌ام را می‌گذراندم. چون می‌دانستم مژگان به تنهایی در خانه‌اش زندگی می‌کند و طلا دارد تصمیم به سرقت گرفتم. آن شب در خانه مژگان را با پیچ گوشتی باز کردم و وارد شدم. فکر می‌کردم او خوابیده باشد اما بیدار بود و با مقاومتش مجبور شدم او را به قتل برسانم”.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت: “هفت سال است که در زندان هستم  و در این مدت سختی زیادی کشیدم و حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شوند”.

رهایی از اعدام یک زندانی زن در تهران

به گزارش روزنامه ایران، زن جوان که ۹ سال پیش با همدستی برادر و نامزدش مرد ثروتمندی را در جریان سرقت از خانه‌اش به قتل رسانده بود پس از محاکمه به اتهام مباشرت در قتل به اعدام محکوم شد. این زن در حالی که یک قدم با قصاص فاصله داشت توانست با جلب رضایت اولیای دم از مرگ نجات یابد اما صبح دیروز از نظر جنبه عمومی جرم و اعمال ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی در شعبه دوم دادگاه کیفری محاکمه شد.

بر اساس این گزارش، ششم اسفند سال ۸۹ مأموران کلانتری ۱۱۰ شهدا در جریان سرقت مرگباری از یک خانه قرار گرفتند. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد صاحبخانه که مردی ثروتمند بود از سوی یک زن و دو مرد به قتل رسیده است. زن جوان که عامل اصلی قتل بود،  پس از محاکمه به اتهام مباشرت در قتل به اعدام محکوم شد و دو همدست دیگر زن که یکی از آنها برادر متهم اصلی و دیگری هم نامزدش بود به اتهام معاونت در قتل به حبس محکوم شدند.

زن جوان که ۹ سال در برزخ مرگ و زندگی پشت میله‌های زندان در انتظار چوبه دار بود درست زمانی که یک قدم با مرگ فاصله داشت توانست با جلب رضایت اولیای دم از اعدام نجات یابد.

این متهم صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی محسن زالی وبا حضور قاضی دلداری مستشار دادگاه پای میز محاکمه ایستاد تا از نظر جنبه عمومی جرم و اعمال ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی محاکمه شود.

پس از اظهارات متهم، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید