خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  وزارت اطلاعات از بازداشت و صدور حکم اعدام و حبس برای ۱۷ تن به اتهام «جاسوسی» خبر داد

وزارت اطلاعات از بازداشت و صدور حکم اعدام و حبس برای ۱۷ تن به اتهام «جاسوسی» خبر داد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات از بازداشت ۱۷ تن در خردادماه سال جاری در ارتباط با اتهام “جاسوسی برای امریکا” خبر داد. به گفته وی برخی از این افراد از بابت افساد فی‌الارض به اعدام و برخی دیگر به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از تسنیم، امروز دوشنبه ۳۱ تیرماه ۹۸، وزارت اطلاعات ایران از بازداشت ۱۷ تن در ارتباط با جاسوسی در تاریخ ۲۸ خردادماه ۹۸ خبر داده است.

وی مدعی شده است برخی از بازداشت شدگان با اتهام “افساد فی الارض” محاکمه شده و اعدام خواهند شد و برخی دیگر به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.

بر اساس این گزارش بازداشت شدگان شامل شاغلین مراکز حساس و حیاتی، همچنین بخش خصوصی مرتبط با این مراکز هستند که به عنوان پیمانکار یا مشاور در حال فعالیت بوده‌اند.

مدیر کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات بدون اشاره به هویت بازداشت شدگان گفت: “افرادی که آگاهانه و عامدانه به کشور خود خیانت کردند و حاضر به جبران مافات نشدند را به دستگاه قضایی تحویل دادیم و چند روز پیش نیز سخنگوی قوه قضاییه از صدور احکامی برای این جاسوسان خبر داد که برخی از آنها به عنوان مفسد فی‌الارض معرفی و برخی دیگر نیز به حبس‌های درازمدت محکوم شدند. همچنین آن دسته از کسانی که با صداقت کامل با دستگاه اطلاعاتی کشور تعامل کردند و ندامتشان نیز ثابت شد، علیه آمریکایی‌ها مورد مدیریت اطلاعاتی قرار گرفتند”.

هر چند مقابله با امر جاسوسی بعنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی‌شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی خود طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزییات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید