خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, کودکان  >  شناسایی ۱۸۰۰ کودک زیر ۵ سال مبتلا به سوء تغذیه در استان مرکزی

شناسایی ۱۸۰۰ کودک زیر ۵ سال مبتلا به سوء تغذیه در استان مرکزی

خبرگزاری هرانا – مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی اعلام کرد در حال حاضر ۱۸۰۰ کودک زیر ۵ سال مبتلا به سوءتغذیه در استان مرکزی داریم که به تایید مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رسیده است. کودکان مبتلا به سوء تغذیه از نظر شاخص های رشد مانند وزن، قد و شاخص های تغذیه در وضعیت مناسبی نیستند. همچنین اختلال در رشد و تکامل مغزی و جسمی، افزایش هزینه های درمانی و مراقبت های پزشکی و افت تحصیلی از پیامدهای نامطلوب سوء تغذیه کودکان است که تاثیرات نامطلوبی بر جامعه می گذارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸،  قنبر موسی‌نژاد، مدیرکل کمیته امداد در استان مرکزی از شناسایی ۱۸۰۰ کودک زیر ۵ سال دچار سوء تغذیه در استان مرکزی خبر داد.

قنبر موسی‌نژاد گفت: “در حال حاضر ۱۸۰۰ کودک زیر ۵ سال مبتلا به سوءتغذیه در استان داریم که به تایید مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رسیده و کمیته امداد ماهیانه به ازای هر کودک سبد غذایی ۱۰۰ هزار تومانی ارائه می‌دهد، این در حالی است که ۹۰ درصد این کودکان مددجوی کمیته امداد نیستند”.

وی افرود: “در خصوص کودکانی که دچار سوءتغذیه هستند پیشنهاد ما در ستاد مرکزی بر این بود که منابعی در استان یا مرکز تخصیص داده شود که به تشخیص شورای آموزش و پرورش و اولیای مدرسه در زمینه سوءتغذیه به کودکان کمک و خدمات لازم ارائه شود”.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با اشاره عدم شناسایی دانش آموزان مبتلا به سوءتغذیه در این استان مدعی شد: “خوشبختانه با تعامل خوبی که سال گذشته بین کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی ایجاد شد مشکل تغذیه بیش از ۶۰۰ کودک برطرف شده است. در حال حاضر آماری از دانش آموزان مبتلا به سوءتغذیه در دست نیست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید