خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان کاشان اعدام شد

یک زندانی در زندان کاشان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز گذشته، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان کاشان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایمنا، روز یکشنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۸، یک زندانی متهم به “قتل” در زندان کاشان اعدام شد.

روح‌الله دهقانی، معاون دادستان عمومی و انقلاب کاشان در این خصوص گفت: به دنبال وقوع درگیری بین دو نفر در آبان سال گذشته یکی از طرفین نزاع با ضربات متعدد چاقو به قتل رسید و متهم پس از دستگیری ضمن اعتراف به قتل اعلام کرد با همسر مقتول ارتباط داشته و برای اجرای نقشه قتل با یکدیگر تبانی کرده‌اند.

وی افزود: پس از تکمیل تحقیقات در اداره آگاهی کاشان و ارسال پرونده به شعبه بازپرسی، اولیای دم درخواست اشد مجازات برای “متهم به قتل” و عروس خود کردند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب کاشان اضافه کرد: پس از صدور رای اعدام در دادگاه کاشان و تایید آن در شعبه تجدید نظر استان و دیوان عالی کشور و با وجود برگزاری جلسات متعدد با خانواده مقتول، اولیای دم حاضر به بخشش نشدند و حکم اعدام روز یکشنبه در زندان این شهرستان اجرا شد.

دهقانی همچنین گفت: همسر مقتول که دارای یک فرزند است به اتهام مشارکت در قتل به ۲۵ سال حبس محکوم شد.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید