خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  زندان وکیل آباد مشهد؛ مرتضی پرهیزگار به مرخصی اعزام شد

زندان وکیل آباد مشهد؛ مرتضی پرهیزگار به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مرتضی پرهیزگار، شهروند اهل مشهد و از بازداشت شدگاه اعتراضات دی ماه ۹۶ از زندان وکیل آباد این شهر به مرخصی اعزام شد. وی پس از حدود ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه سال گذشته محاکمه و از بابت اتهامات مطروحه در دو پرونده جداگانه از سوی شعبه دادگاه کیفری و دادگاه انقلاب مشهد مجموعا به ۹ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مرتضی پرهیزگار، زندانی زندان وکیل آباد مشهد و از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۹۶ پس از حدود ۱۹ ماه به مرخصی اعزام شد.

مرتضی پرهیزگار در تاریخ ۹ دی ماه سال ۹۶ و در جریان اعتراضات مردمی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه سال ۹۷، از بابت اتهامات “توهین به رئیس جمهور” و “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی” از سوی شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری مشهد به تحمل ۱ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

وی همچنین در تاریخ ۱۸ آذرماه ۹۷، به اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “آتش زدن عمدی وسائل نظامی موتور سیکلت های پلیس به قصد مقابله با نظام” از سوی شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری  به ۷ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

وی بر اساس رای این دو دادگاه مجموعا به تحمل ۹ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

هرانا پیشتر در آذرماه سال گذشته طی گزارشی در باره زندان وکیل‌آباد مشهد از عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در مورد این زندانی و دیگر زندانیان سیاسی این زندان و وضعیت نامناسب نگهداری آنها در بندهای مربوط به جرایم دیگر خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید