خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  ترکمن صحرا؛ ممانعت از عزیمت یک روحانی اهل سنت به حج توسط نیروهای امنیتی

ترکمن صحرا؛ ممانعت از عزیمت یک روحانی اهل سنت به حج توسط نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – نیروهای امنیتی از سفر امام جمعه اهل سنت روستای قره‌بلاغ از توابع استان گلستان به مراسم حج جلوگیری کردند. گفته می شود دلیل ممانعت از سفر این روحانی به حج اقامه نماز عید فطر امسال در تاریخ ۱۴ خرداد همزمان با سالروز فوت آیت الله خمینی، بنیان گذار جمهوری اسلامی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فعالان حقوق بشر ترکمن صحرا، امروز جمعه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۸، نیروهای امنیتی از سفر “امجد آخوند نظری”، امام جمعه اهل سنت روستای قره‌بلاغ از توابع استان گلستان به مراسم حج ممانعت کردند.

بر اساس این گزارش، این روحانی اهل سنت پس از آن که با کاروان حجاج ترکمن صحرا آماده سفر به حج بوده، با دخالت نیروهای امنیتی روبرو شده است.

امجد آخوند نظری با اعلام این خبر در حساب شخصی خود در اینستاگرام نوشته است که در حال بازگشت به خانه است، اما دلیل ممانعت نیروهای امنیتی از سفرش به حج را ذکر نکرده است.

در این گزارش به نقل از منابع مطلع آمده است: وزارت اطلاعات از سفر ایشان به مراسم حج جلوگیری کرده و دلیل آن هم برگزاری نماز عید فطر در روز سه شنبه ۱۴ خرداد بوده، در حالی که نهادهای حکومتی ۱۵ خرداد را به عنوان عید فطر اعلام کرده بودند.

امجد آخوند نظری

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید