خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم حبس برای یک متخلف بهداشتی در آذربایجان شرقی

صدور حکم حبس برای یک متخلف بهداشتی در آذربایجان شرقی

خبرگزاری هرانا – یک متخلف بهداشتی در آذربایجان شرقی به دلیل آنچه که تهدید علیه بهداشت غذایی اعلام شده است، به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد. گفته می شود این فرد حین ذبح ۹ راس اسب و ۲ راس الاغ بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، امروز جمعه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۸، امیرحسین بهداد، مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی از صدور حکم حبس و جزای نقدی برای یک متخلف بهداشتی خبر داد.

امیرحسین بهداد گفت: “ماموران این اداره فردی را حین ذبح ۹ راس اسب مریض و ۲ راس الاغ، دستگیر کردند”.

وی با اشاره به این که عمل این شخص تهدید علیه بهداشت غذایی جامعه محسوب می شود، ادامه داد: “این فرد متخلف علاوه بر ۸ سال حبس به پرداخت ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان جریمه محکوم شد”.

کشتار غیر بهداشتی دام تهدیدی جدی برای سلامتی و یکی از عوامل انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است. تعدادی از بیماری‌های قابل انتقال از طریق کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی به انسان سرایت می‌کنند که از این بیماری‌ها می‌توان تب کریمه کنگو را نام برد که حتما باید کشتار دام تحت نظارت کامل و بهداشتی صورت گیرد. بعضی از این بیماری‌ها به دلیل این که هیچگونه علایمی بر روی لاشه دام ذبح شده ندارند، حتما باید قبل از کشتار مورد معاینه دقیق قرار گیرند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید