خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان کلاله

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان کلاله

خبرگزاری هرانا – رییس کل دادگستری گلستان از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان کلاله خبر داد. وی با اشاره به اینکه این فرد در یک حادثه رانندگی باعث مرگ یک شهروند شده بود، اعلام کرد که بر اساس این حکم، متهم به پرداخت دیه و هر هفته ۱۶ ساعت ارائه خدمات عمومی در بخش سوانح اورژانس بیمارستان کلاله  بدل از سه سال حبس، محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، امروز پنجشنبه ۲۷ تیرماه ۱۳۹۸، رییس کل دادگستری گلستان از صدور رای جایگزین حبس برای راننده متخلف خبر داد.

هادی هاشمیان، ضمن اعلام این خبر گفت: “قاضی کلاله‌ای، راننده‌ای که سبب مرگ یک نفر در تصادف شده بود را علاوه بر پرداخت دیه از جنبه خصوصی جرم، از جنبه عمومی جرم به سه سال حبس تعزیری محکوم کرد، اما چون سابقه‌ی کیفری نداشت مجازات این راننده را تعلیق و به جای زندان او را به ارایه خدمات عمومی، مکلف کرد”.

رییس کل دادگستری گلستان افزود: “این راننده مکلف است به مدت سه سال، هر هفته ۱۶ ساعت، به مصدومان حوادث رانندگی در بخش سوانح اورژانس بیمارستان “رسول اکرم کلاله” خدمات رایگان ارایه کند.

وی ادامه داد: “بر اساس رای قاضی اگر این فرد در مدت سه سالی که مجازات زندان او تعلیق شده است مرتکب یکی از جرایمی که سبب حد، دیه و یا تعزیر تا درجه ۷ شود، علاوه بر مجازات جرمی که انجام داده، مجازات تعلیقی او نیز اجرا می‌شود. مدیریت این بیمارستان و واحد اجرای احکام کیفری کلاله بر اجرای این رای نظارت می‌کنند”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید