خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک زندانی در تهران

صدور حکم اعدام برای یک زندانی در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” توسط شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، یک متهم سابقه‌دار در تهران که در قتل اول با رضایت اولیای دم از مرگ نجات یافته بود، در جریان قتل دوم در یک تالار عروسی به مرگ محکوم شد.

بر اساس این گزارش، یک اردیبهشت سال ۹۶، مأموران کلانتری ۱۵۸ بی‌سیم از مرگ مشکوک مرد جوانی در یکی از بیمارستان‌های شهر باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به امیر ۳۰‌ ساله بود که در پایان جشن عروسی در حیاط تالاری بر اثر ضربه چاقو زخمی و به بیمارستان منتقل شده، اما بر اثر شدت جراحات فوت کرده بود.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی در تحقیق از شاهدان حادثه مشخص شد عامل قتل جوان ۳۵‌ ساله به نام سعید است که بعد از حادثه به مکان نامعلومی گریخته است.

به این ترتیب سعید تحت تعقیب قرار گرفت تا اینکه دو هفته بعد از حادثه شناسایی و دستگیر شد و با اقرار به جرمش روانه زندان شد. پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه رسیدگی به پرونده اولیای دم درخواست اعدام کردند.

سپس متهم به اتهام “قتل، عربده‌کشی، چاقو‌کشی، تخریب خودروی پارک شده در محل و ایجاد رعب و وحشت” در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: «شب حادثه در جشن عروسی بودیم که بعد از خوردن شام به پیشنهاد یکی از دوستانم از تالار بیرون رفتیم و مشروب خوردیم. در حال خودم نبودم که وارد حیاط تالار شدم و مقتول کنار یکی از دوستانش ایستاده بود. او وقتی ما را دید شروع به تمسخر کرد و از آنجایی که حال طبیعی نداشتم عصبانی شدم. آنجا بود که دست به چاقو شدم و یک خودرو که در محل پارک بود را خرد کردم، سپس یک ضربه به سینه مقتول زدم. باور کنید مقتول را نمی‌شناختم و با او خصومتی نداشتم.»

متهم در خصوص اتهام قتل اول که منجر به رضایت شده بود، گفت: «دو سال قبل از حادثه در یک درگیری یکی از بچه‌های محل را با چاقو کشتم. در زندان بودم که توانستم رضایت اولیای دم را جلب کنم و آزاد شوم تا اینکه در اوج مستی دوباره مرتکب قتل شدم. پشیمانم و درخواست گذشت دارم.»

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد و متهم را به اعدام محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید