خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  علی امین املشی جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد

علی امین املشی جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد

خبرگزاری هرانا – علی امین املشی، متهم سیاسی در پی حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل حبس راهی این زندان شد. وی در روزهای اخیر از طریق پیامکی به این شعبه احضار شده بود. آقای املشی پیشتر به همراه دو هم‌پرونده دیگر خود محاکمه و به تحمل ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شده بود. متهمان این پرونده شهروندانی هستند که نیمه شب ۲۶ دیماه ۹۷ در ارتباط با شعارنویسی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌ بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۸، علی امین املشی، متهم سیاسی جهت تحمل حبس به قرنطینه زندان اوین منتقل شد.

وی طی روزهای اخیر از طریق پیامکی به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین احضار شده و صبح روز جاری در پی حضور در این شعبه بازداشت شده است.

در روزهای پایانی سال گذشته علی امین املشی به همراه دو هم‌پرونده دیگر خود توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری به حبس محکوم شدند. بر اساس حکم این دادگاه، علی امین املشی و امیرمهدی صدیق آرا از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” با دو درجه تخفیف در مجازات هرکدام به ۹۱ روز حبس تعزیری و رضوانه احمدخانبیگی دیگر متهم این پرونده از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

لازم به ذکر است در این دادنامه حکم صادره علیه خانم احمدخانبیگی نیز به دلیل عدم سوء پیشینه و همچنین به استناد تبصره سوم ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی به ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و ۸ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” تبدیل شده است.

گفته می شود مدت زمان محکومیت علی امین املشی نیز در پی تسلیم به رای دادگاه بدوی کاهش پیدا کرده است و بر همین اساس بزودی آزاد خواهد شد.

هر سه این شهروندان در نیمه شب ۲۶ دی ماه ۹۷، در ارتباط با شعارنویسی در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

جلسه اول دادگاه رسیدگی به اتهامات رضوانه احمدخانبیگی، امیرمهدی صدیق آرا و علی امین املشی روز یکشنبه ۵ اسفندماه، از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” در همان شعبه به ریاست قاضی افشاری برگزار شده بود.

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان نیز در تاریخ ۲۲ اسفندماه ۹۷ برگزار شد.

رضوانه احمدخانبیگی و امیرمهدی صدیق آرا پس از صدور قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی به ترتیب در تاریخ ۱۱ و ۱۲ اسفندماه ۹۷ و علی امین املشی نیز پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه با قرار وثیقه آزاد شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید