خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ساعت ۲۱:۴۹:۲۶

    خانه  > اصناف  >  محمود بهشتی لنگرودی به مرخصی اعزام شد

محمود بهشتی لنگرودی به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی و سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران که اکنون چهارمین سال از مدت محکومیت ۵ ساله‌ی خود را در زندان اوین سپری می کند، پس از ۱۸ ماه به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال صنفی معلمان، عصر امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸، محمود بهشتی لنگرودی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

لازم به ذکر است که اعزام به مرخصی این فعال صنفی معلمان در حالی صورت گرفته است که وی طی ۱۸ ماه گذشته درخواست‌هایی برای اعزام به مرخصی و آزادی زودهنگام به دفتر دادستانی ارائه کرده بود، اما دادستانی تهران با درخواست مرخصی وی مخالفت کرده و هیچ پاسخی به درخواست آزادی مشروطش نداد.

وی در اواسط خردادماه سال جاری در حالی که بر اساس وعده مسئولین زندان اوین قرار بود به مناسبت عید فطر به مرخصی چند روزه اعزام شود، طی یک انتقال داخلی به همراه اسماعیل عبدی، دیگر فعال صنفی محبوس در این زندان به اندرزگاه ۷ سالن ۲ زندان اوین منتقل شده بود.

آقای بهشتی لنگرودی در چهارمین سال از محکومیت ۵ ساله‌ی خود به سر می‌برد. با گذشت نزدیک به ۱۰ ماه از ارسال درخواست آزادی مشروط به دادستانی، تاکنون پاسخی به درخواست وی داده نشده است. این در حالی است که امتیاز آزادی مشروط به محکومانی که یک سوم از دوران حبس خود را گذرانده باشد تعلق می‌گیرد.

این فعال صنفی معلمان در سال ۸۹ از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و به موجب حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. در سال ۹۴ نیز بازداشت شد و شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب وی را به ۵ سال حبس محکوم کرد. پس از تجمیع این احکام توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، حکم آقای بهشتی لنگرودی به ۵ سال حبس قابل اجرا تبدیل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید