خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در ۴ واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در ۴ واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در چهار واحد صنفی “کارخانه آب معدنی داماش، شرکت حمل و نقل بار استان قزوین، معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر و شهرداری منجیل”، مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شاغل در کارخانه آب معدنی داماش، ۲ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

بنا به اظهارات این منابع کارگری در کارخانه آب معدنی داماش، جدا از مشکل معوقات مزدی از ابتدای سال جاری حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده و در حال حاضر مشکلات بیمه‌ای ناشی از عدم تمدید دفترچه‌های درمانی این تعداد کارگر و خانواده‌هایشان به مشکلات معیشتی آنان افزوده است.

منابع کارگری در کارخانه آب معدنی داماش گزارش کردند: “به دنبال تجمع اعتراضی سه روز گذشته کارگران آب معدنی داماش روز گذشته (۲۳ تیرماه) کارفرما یک ماه از مطالبات ۳ ماهه  آنان را پرداخت کرد و کارگران موقتا به اعتراض صنفی خود خاتمه دادند”.

این کارگران در ادامه اظهار داشتند: “هنوز دو ماه مطالبت مزدی پرداخت نشده که مربوط به ماه‌های اردیبهشت و خرداد ماه است، از کارفرما طلبکاریم”.

گفتنی است از روز ۲۰ تا ۲۳ تیر ماه جاری به مدت سه روز حدود ۳۰ کارگر کارخانه آب معدنی داماش برای پیگیری معوقات مزدی خود دست به اعتراض زده بودند.

معوقات مزدی کارگران شرکت حمل و نقل بار استان قزوین

به گزارش صبح قزوین؛ تعدادی از کارگران شرکت حمل و نقل بار استان قزوین واقع این شرکت در ۱۷ کیلومتری شهر بویین زهرا قرار دارد، از عدم پرداخت حقوق خود خبر دادند.

این کارگران گفتند که حدود پنج ماه است که حقوق آنها توسط مسئولان شرکت پرداخت نشده است.

این کارگران معترض اذعان کردند: “طی این مدت روزهای سختی را با جیب خالی سپری می‌کنیم، اجاره‌ی خانه و قسط‌هایمان به تعویق افتاده و کسی پاسخگو نیست. لطفا صدای ما را به استاندار و مسئولان برسانید”.

معوقات مزدی کارگران معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر

به گزارش ایسنا، کارگران معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ۵ ماه معوقات مزدی دارند.

 گفت: “معوقات کارگران معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر از ۱۷ ماه که از سالهای گذشته وجود داشته به پنج ماه رسیده است.

علی اخوان مهدوی، رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، با اشاره به اینکه این معوقات مربوط به دو ماه از سال ۹۶ و سه ماهه نخست امسال است، مدعی شد: “امسال پرداخت به کارگران در هر ماه صورت گرفت اما این پرداخت مربوط به مطالبات قبلی آنها بوده است. بر اساس قول‌هایی که داده شده تا پایان تیرماه مطالبات دو ماه سال ۹۶ و فروردین امسال نیز پرداخت خواهد شد و معوقات به دو ماه کاهش می‌یابد، با توجه به افزایش قیمت ذغال سنگ، کارفرمایان اهتمام ویژه‌ای به پرداخت معوقات کارگران دارند”.

رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، در ادامه بیان کرد: در حال حاضر ۳۳۴ کارگر شامل ۳۰۹ نیروی پیمانکاری و ۲۵ نیروی شرکتی در این معدن مشغول به کار هستند.

معوقات مزدی کارگران شهرداری منجیل

به گزارش ایلنا، کارگران شهرداری منجیل می‌گویند طبق وعده‌ای که معاونت سیاسی، اجتماعی فرمانداری رودبار به آنها در روز شنبه هفته جاری داده است، منتظر دریافت بخشی از مطالبات معوقه خود هستند.

کارگران شهرداری منجیل با بیان اینکه در تجمع روز شنبه (۲۲ تیرماه) کارگران فضای سبز، علی اکبر پورعلی (معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رودبار) وعده پرداخت حداقل بخشی از مطالباتشان را در ۴۸ ساعت آینده داده است، افزودند: “از روز گذشته کارگران به امید دریافت مطالبات معوقه خود مشغول کار هستند. در عین حال آنها فردا با اتمام ۴۸ ساعت مهلتی که معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری وعده داده است، منتظر عملی شدن وعده پرداخت مطالبات خود هستند”.

کارگران در ادامه افزودند: در عین حال عیدی و سنوات سال ۹۷ کارگران بعد از گذشته حدود چهار ماه از سال جاری پرداخت نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید