خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, کارگران  >  صدور کیفرخواست برای حسین حبیبی، دبیر کانون شوراهای کار تهران

صدور کیفرخواست برای حسین حبیبی، دبیر کانون شوراهای کار تهران

خبرگزاری هرانا – حسین حبیبی، دبیر کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، روز گذشته با مراجعه به دادسرای فرهنگ و رسانه، کیفرخواست صادره علیه خود را دریافت کرد. آقای حبیبی در این کیفرخواست به اتهام نشر اکاذیب و بر اساس شکایت دیوان عدالت اداری، بزهکار شناخته شده است. وی در واکنش به صدور این کیفرخواست اعلام کرد دفاع از امنیت شغلی کارگران جرم نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بهارنیوز، روز شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۸، حسین حبیبی کیفرخواست صادره توسط دادسرای فرهنگ و رسانه علیه خود را دریافت کرد.

بر اساس این گزارش، طی روزهای گذشته در شعبه دادسرای فرهنگ و رسانه، علیه حسین حبیبی کیفرخواست صادر شد. این کیفرخواست خطاب به ریاست دادگاه‌های کیفری ۲ (مجتمع قضایی کارکنان دولت) صادر شده است.

گفته می‌شود که وی در این کیفرخواست به اتهام “نشر اکاذیب” و بر اساس شکایت دیوان عدالت اداری، بزهکار شناخته شده است.

حسین حبیبی در واکنش به صدور این کیفرخواست گفت: من از حق امنیت شغلی کارگران دفاع کرده‌ام و از همه فعالان کارگری و تشکل‌های صنفی نیز توقع دارم از مهمترین مطالبه کارگران یعنی امنیت شغلی و لزوم عقد قرارداد دائم دفاع کنند.

وی افزود: دیوان عدالت در اسرع وقت بایستی نسبت به ابطال دادنامه ۱۷۹ و همچنین دادنامه ۵۳۷-۵۳۸ که منجر به ابطال دستورالعمل‌های ۳۶ و ۳۸ و بخشنامه ۳ وزارت کار شده، اقدام نماید تا از ظلم و تعدی نسبت به کارگران با دستاویز این اهرم‌های به ظاهر قانونی جلوگیری شود.

دبیر کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران همچنین معتقد است: دفاع از امنیت شغلی کارگران، نه تنها جرم نیست، بلکه وظیفه اصلی من به عنوان یک نماینده کارگری همین است.

لازم به یادآوری است که اوایل تیرماه دیوان عدالت اداری به اتهام نشر اکاذیب در فضای مجازی از حسین حبیبی شکایت کرده بود. این شکایت به دلیل انتشار مطالبی توسط حسین حبیبی در فضای مجازی در خصوص قراردادهای موقت کار و امنیت شغلی کارگران صورت گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید