خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری منجیل و جمعی از کارگران کارخانه قند فسا ، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری منجیل به بی‌توجهی مسئولان شهری نسبت به پرداخت مطالبات خود اعتراض کردند.

مجموعه شهرداری منجیل حدود ۴۰ کارگر خدماتی و فضای سبز دارد که طی چند ماه گذشته دستمزد آنها به تاخیر افتاده است. به همین دلیل کارگران که با ادامه بی‌توجهی مسئولان شهری مواجه شده‌اند؛ به نشانه اعتراض امروز شنبه (۲۲ تیر ماه) در مقابل ساختمان اداره کار واقع در میدان تکاوران شهر منجیل تجمع کردند.

کارگران می‌گویند: در سال جاری چندین بار پیگیر مطالباتمان شده‌ایم. هر بار مسئولان شهری وعده پیگیری پرداخت مطالبات معوقه ما را می‌دهند اما در عمل هیچ اتفاقی نمی‌افتد و کارگران همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گفته آنها، کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری منجیل تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری در سطح شهر مشغول کارند. پیمانکار علیرغم اینکه یک سال سنوات و عیدی سال ۹۷ کارگران را پرداخت نکرده، دستمزد ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری را به صورت علی‌الحساب ماهیانه ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان پرداخت کرده است.

آنها می‌گویند: ما هنوز حقوق خرداد ماه خود را به صورت کامل دریافت نکرده‌ایم.

به گفته این کارگران، پیمانکار شهرداری منجیل همواره مدعی هستند که به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی، امکان پرداخت به موقع مزد کارگران را ندارند.

این کارگران با ابراز نگرانی از وضعیت به وجود آمده برای همکاران خود می‌گویند: از مسئولان شهری و شهرستانی می‌خواهیم با درک همه مشکلاتی که در نتیجه حضور پیمانکاران برای مجموعه کارگران شهرداری به وجود می‌آید، در خصوص پرداخت حداقل بخشی از مطالبات مزدی ما اقدام کنند.

تجمع کارگران کارخانه قند فسا

به گزارش هرانا، امروز شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از کارگران کارخانه قند فسا در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه ای خود، مقابل فرمانداری شهرستان فسا دست به تجمع زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید