خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  گردشگران سد لفور؛ متهمان پرونده به شلاق و جزای نقدی محکوم شدند

گردشگران سد لفور؛ متهمان پرونده به شلاق و جزای نقدی محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – مصطفی ترک همدانی وکیل متهمان پرونده سد لفور از محکومیت هر یک از موکلانش به ۷۴ ضربه شلاق خبر داد و گفت که دادگاه متهمان زن پرونده را به پرداخت ۵۰ هزار تومان جزای نقدی به اتهام بی حجابی نیز محکوم کرده است. بازداشت متهمان این پرونده در پی انتشار عکس‌هایی از این گردشگران در سد لفور و دستور مستقیم دادستانی مازندران برای برخورد با این شهروندان صورت گرفت. پیشتر دادستان عمومی و انقلاب مازندران از بازداشت ۱۷ تن در خصوص این پرونده خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز جمعه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸، مصطفی ترک همدانی وکیل متهمان پرونده سد لفور گفت: در پرونده سد لفور سوادکوه، موکلانم به اتهام جریحه‌دار کردن عفت عمومی از سوی دادگاه کیفری دو شهرستان سواد کوه به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند.

ترک همدانی افزود: ضمن اینکه دادگاه متهمان زن پرونده را به پرداخت ۵۰ هزار تومان جزای نقدی به اتهام بی‌حجابی نیز محکوم کرده است.

به گفته این وکیل دادگستری، حکم صادره غیرقطعی و قابل تجدیدنظر خواهی در محاکم تجدیدنظر استان مازندران است و استدلال خوبی برای تجدیدنظر در دست داریم که در مهلت قانونی ارائه می‌شود.

با اینکه آقای ترک همدانی از تعداد دقیق متهمان این پرونده خبر نداده است، اما پیشتر  یونس حسینی عالمی، دادستان عمومی و انقلاب مازندران گفته بود که “تمامی متخلفان این پرونده که شامل ۱۷ نفر بودند دستگیر و در بازداشت به سر می‌بردند”.

این احکام به دنبال انتشار عکس‌های چند گردشگر در حال قایقرانی در روز عید فطر امسال در سد لفور سوادکوه و درخواست مقامات مختلف کشوری از نهادهای قضایی برای برخورد با آنها صادر شده است.

به دنبال انتشار این عکس‌ها، علی مطهری، نماینده مجلس طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در توییتر با “ناهنجاری خواندن” این دست از اتفاقات، خواهان برخورد قضائی با گردشگران شده بود. همزمان امام جمعه بابل این تصاویر را مایه تاسف خوانده بود.

در پی این واکنش‌ها و درخواست‌ها، دادستان عمومی و انقلاب استان مازندران با “جرم” و “فحشا” خواندن اقدام گردشگران و کسانی که تصاویر آنها را منتشر کرده‌اند، گفت: دستگاه قضایی به ضابطان انتظامی دستور شناسایی این افراد را داده است و پس از شناسایی با این گردشگران خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

سد لفور در شهرستان سوادکوه،‌ از توابع استان مازندران در شمال ایران قرار دارد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید