خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سراوان؛ تعقیب و گریز ماموران به واژگونی خودرو حامل سوخت و مرگ راننده منجر شد

سراوان؛ تعقیب و گریز ماموران به واژگونی خودرو حامل سوخت و مرگ راننده منجر شد

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه یک دانشجوی ترم ششم رشته علوم تربیتی داتشگاه شیراز که جهت تامین مخارج دانشگاه خود به کار سوخت بری روی آورده بود، در پی تعقیب و گریز ماموران نیروی انتظامی در مسیر سراوان به کوهک از جاده منحرف شد و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روزچهارشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۸، عباس اله وردی دانشجوی ترم ششم علوم تربیتی دانشگاه شیراز، ساکن شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان در مسیر سراوان به کوهک به دلیل واژگونی خودرو جان خود را از دست داد.

دلیل مرگ این شهروند، سرعت زیاد، تعقیب ماموران، ناهمواری راه و انحراف از مسیر جاده عنوان شده است.

بر اساس این گزارش به نقل از یکی از نزدیکان عباس اله وردی، وی برای تامین مخارج تحصیل و خانواده خود به کار سوخت بری روی آورده بود.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

عباس اله وردی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید