خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه ویژه روحانیت؛ مهدی صدرالساداتی پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار آزاد شد

دادگاه ویژه روحانیت؛ مهدی صدرالساداتی پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سیدمحمد مهدی صدرالساداتی روز گذشته به دادگاه ویژه روحانیت احضار و پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار آزاد شد. وی در صفحه شخصی خود دلیل طرح اتهامات و احضارش را شکایت ۵ شاکی خصوصی از جمله سازمان ارتش در ارتباط با مطالب منتشر شده در فضای مجازی عنوان کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۸ تیرماه ۹۸، سید محمد مهدى صدرالساداتى با شکایت پنج شاکی خصوصی به دادسرای ویژه روحانیت احضار و پس از تودیع قرار کفالت آزاد شده است.

وی روز گذشته در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر شکات پرونده خود را “ارتش جمهوری اسلامی”، “محسن رفیق دوست، رئیس سابق بنیاد مستضعفان”، “مهدی مظاهری فرزند طهماسب مظاهری (وزیر اقتصاد ریاست جمهوری محمد خاتمی و رییس بانک مرکزی ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد)” و “محمدحسین پورزرندی، مدیرعامل بانک شهر” معرفی کرده است.

صدرالساداتی همچنین اتهامات مطروحه علیه خود را که به دلیل مطالب منتشر شده در فضای مجازی طرح شده است از جمله “استفاده از الفاظ رکیک، توهین و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی”، “عنوان کرده است.

وی همچنین گفته است: “من فقط می‌توانم از وکلایی استفاده کنم که دادگاه ویژه لیست کرده است (باید روحانی، معمم و … باشند) و حق بردن وکیل دلخواه خودم را به دادگاه ویژه ندارم “.

لازم به ذکر است سید مهدی صدرالساداتی که بیشتر به خاطر شیوه های خبررسانی و فعالیتش در دنیای مجازی در باب “مبارزه با فساد مالی” شناخته می‌شود، در آبان ماه سال گذشته توسط دادگاه ویژه روحانیت بازداشت و پس از یک روز با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید