خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  دادگاه مطبوعات؛ مدیر مسئول روزنامه قانون، هفته نامه نبض بازار و نشریه دنیای فوتبال مجرم شناخته شدند

دادگاه مطبوعات؛ مدیر مسئول روزنامه قانون، هفته نامه نبض بازار و نشریه دنیای فوتبال مجرم شناخته شدند

خبرگزاری هرانا –  امروز جلسه دادگاه مطبوعات در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. طی این جلسه مدیر مسئول های روزنامه “قانون”، هفته نامه “نبض بازار” و نشریه “دنیای فوتبال” به اتفاق آرا مجرم شناخته شدند. گفته می شود هیئت منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران اتهامات این متهمان را مستحق تخفیف ندانسته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، امروز یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸، احمد مومنی راد، سخنگوی دادگاه مطبوعات استان تهران از مجرم شناخته شدن مدیرمسئول‌های روزنامه قانون، هفته نامه نبض بازار و نشریه دنیای فوتبال در جلسه امروز دادگاه مطبوعات استان تهران خبر داد.

مومنی راد اعلام کرد: “مدیر مسئول هفته نامه نبض بازار از بابت اتهامات “نشر مطالب خلاف واقع” و “افترا” با اکثریت قریب به اتفاق آرا، مجرم شناخته شد و مدیر مسئول روزنامه قانون نیز از بابت اتهامات “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” و “توهین”، به اتفاق آرا مجرم شناخته شد”.

به گفته سخنگوی دادگاه مطبوعات استان تهران، هیئت منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران اتهامات این متهمان را مستحق تخفیف ندانسته است.

وی همچنین افزود: “مدیر مسئول نشریه دنیای فوتبال از بابت اتهامات “انتشار مطالب خلاف واقع”، “نقل مطالب گروه های منحرف” و “تخلف از مصوبات شورای امنیت ملی” با اکثریت آرا مجرم شناخته شد و از بابت اتهام انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی و استفاده ابزاری از تصاویر زنان مجرم شناخته نشد”.

گفتنی است جلسه رسیدگی به این پرونده ها در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کاشانکی برگزار شد.

لازم به یادآوری است که روزنامه قانون در اسفندماه سال گذشته بر اساس ابلاغیه‌‌ای که از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شده بود. برخی دلیل توقیف این روزنامه را یک از تیترهای آن که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را مهمان ناخوانده نامیده بود عنوان کردند.  این روزنامه پیش از این در سال‌های ۹۳ و ۹۵ نیز توقیف شده بود.

مدیرمسئول نشریه ورزشی دنیای فوتبال نیز در اسفندماه سال گذشته به اتهام “انتشار مطالب خلاف واقع”، “نقل مطالب گروه‌های منحرف” و “تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی” توسط دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید