خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان کاشان اعدام شد

یک زندانی در زندان کاشان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان کاشان اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایمنا، معاون کیفری دادستان کاشان از اجرای حکم اعدام یک زندانی متهم قتل در زندان این شهرستان خبر داد.

روح‌الله دهقانی در این خصوص اظهار کرد: “متهم به نام (م.ص) که به علت ارتکاب قتل به اعدام محکوم شده بود روز پنجشنبه (۱۳ تیرماه) در زندان کاشان و با حضور اولیای دم به دار مجازات آویخته شد”.

وی ادامه داد: “در سال ۱۳۹۴ پس اعلام وصول گزارشی مبنی بر ناپدید شدن خانمی ۵۰ ساله به نیروی انتظامی شهرستان با دستور مقام قضایی پرونده تشکیل و پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره آگاهی قرار گرفت”.

معاون دادستان کاشان اضافه کرد: “پس از آغاز تحقیقات و بازجویی از مظنونان در کمترین زمان متهم دستگیر و به قتل اعتراف کرد و مدعی شد پس از ارتکاب قتل جسد مقتول را در چاه مجاور منزلش دفن کرده است؛ پس از اعتراف متهم جنازه مقتول کشف و به پزشکی قانونی منتقل شد”.

دهقانی خاطرنشان کرد: “با تکمیل پرونده و به علت وجود شاکی خصوصی، اشد مجازات برای مجرم تقاضا شد که پس از صدور رای در دادگستری شهرستان و تایید آن در شعبه تجدیدنظر اصفهان و دیوانعالی کشور با خانواده مقتول مبنی بر بخشش مجرم صحبت شد، اما آنان اصرار بر اعدام داشتند”.

وی گفت: “با به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها مبنی بر بخشش مجرم از سوی اولیای دم، دادنامه صادره از شعبه چهارم دادگاه کیفری یک اصفهان مستقر در کاشان در ارتباط با متهم به قتل اجرا شد”.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید