خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارش از وضعیت رقیه حاجی ماشاالله، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان اوین

گزارش از وضعیت رقیه حاجی ماشاالله، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان اوین

خبرگزاری هرانا – رقیه حاجی ماشاالله، زندانی سیاسی ایرانی الاصل تبعه بحرین، دومین سال از مدت محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین سپری می کند. وی در فروردین ماه سال گذشته بازداشت و پس از حدود ۲ ماه و نیم تحمل سلول های انفرادی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه مشهد و بند ۲-الف سپاه به بند زنان زندان اوین منتقل شد. خانم حاجی ماشاالله سپس توسط دادگاه انقلاب از بابت اتهام جاسوسی برای کشور بحرین به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتاً در دادگاه تجدید نظر به ۶ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رقیه حاجی ماشاالله، زندانی ایرانی‌الاصل تبعه بحرین، دومین سال از مدت محکومیت ۶ ساله خود را در بند زندان زندان اوین سپری می‌کند.

گفتنی است که خانم حاجی ماشاالله هر ساله برای زیارت به مشهد سفر می‌کرد، وی در آخرین سفر در فروردین‌ماه ۹۷ توسط نیروهای اطلاعات سپاه مشهد بازداشت شد. این نیروها مدعی بودند که دولت بحرین از وی خواسته است تا نیروهای طرفدار عیسی قاسم (از رهبران اپوزیسیون بحرین) را در ایران شناسایی و به آن‌ها معرفی کند.

وی پس از تحمل ۱۲ روز بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات سپاه مشهد در تاریخ ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۹۷ به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲-الف زندان اوین در تهران منتقل و نهایتاً ۲ ماه و نیم پس از بازداشت در تیرماه سال گذشته به بند زنان منتقل شد.

رقیه حاجی ماشاالله سپس توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی تهران به اتهام “جاسوسی برای کشور بحرین” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی پیش از برگزاری دادگاه از تاریخ ۲۵ آذرماه ۹۷، به مدت یک ماه در بند ۲-الف سپاه تحت بازجویی مجدد بوده است. این حکم نهایتاً در دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس تقلیل یافت.

این زندانی سیاسی هم اکنون در بند زنان زندان اوین در حال تحمل مدت محکومیت خود است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید