خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  طوفان گرد و خاک ۱۱۹ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

طوفان گرد و خاک ۱۱۹ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که طی چند روز گذشته، ۱۱۹ نفر در شهرستان‌های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز پنجشنبه ۱۳ تیرماه ۱۳۹۸، عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اعلام کرد “با توجه به شدت گرفتن طوفان طی چند روز اخیر در شهرستان‌های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۱۱۹ نفر تاکنون به به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها شدند”.

وی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی و درمانی در منطقه سیستان افزود: “طی این مدت پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله نیروهای اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند”.

شهنوازی ادامه داد: “از این ۱۱۹ نفر مصدوم ۹۷ نفر پس از مراجعه درمان و ترخیص و ۲۲ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند”.

وی با اشاره به وضعیت آب و هوایی در منطقه تصریح کرد: “براساس هشدارهای هواشناسی مبنی شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه و افزایش غلظت ریزگردها در منطقه سیستان از مردم این منطقه به ویژه بیماران، سالمندان و کودکان خواهشمندیم در این مدت از ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند”.

استان سیستان و بلوچستان پس از استان کرمان به عنوان دومین استان پهناور کشور در جنوب شرقی ایران واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید