خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای متهم به قتل امام جمعه کازرون

صدور حکم اعدام برای متهم به قتل امام جمعه کازرون

خبرگزاری هرانا – صبح روز جاری، متهم پرونده قتل محمد خرسند، امام جمعه شهرستان کازرون توسط دادگاه کیفری یک شیراز به اعدام محکوم شد. آقای خرسند در تاریخ ۸ خردادماه در مقابل خانه خود با سلاح سرد به قتل رسیده بود. در پی آن برخی خبرگزاری های وابسته به نهادهای امنیتی ادعا کردند که قتل وی مبنای عقیدتی داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل امام جمعه کازرون، در دادگاه کیفری یک شیراز برگزار و متهم پرونده به اعدام محکوم شد.

محمد خرسند، امام جمعه کازرون حوالی بامداد روز چهارشنبه ۸ خردادماه، در حالی که همراه همسرش از مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان به منزل بازگشته بود، با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفته و به قتل رسید.

تعدادی از خبرگزاری های نزدیک به نهادهای امنیتی این اقدام را عملی با مبنای عقیدتی ارزیابی کرده و با انتشار ویدئویی ادعا کردند که فرد مهاجم از چند روز پیش با اسب و لباس تعزیه در سطح شهر کازرون می‌گشته و نهایتاً صبح روز ۸ خردادماه در حالی که در برابر خانه امام جمعه منتظر او بود، پس از اصرار به گرفتن عکس یادگاری، با چاقو اقدام به قتل وی کرده است.

بر اساس ادعای این خبرگزاری ها، فرد مهاجم از اعضای گروه های مخالف روحانیت بوده و پس از قتل شعارهایی مبنی بر “از بین بردن روحانیت” سر داده است.

حیدر آسیابی، دادستان شیراز از بازداشت متهم به قتل در بعد از ظهر همان روز و ارجاع پرونده به دادگاه جهت رسیدگی به آن خبر داده بود.

گفتنی است که آقای خرسند که عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بود از شهریورماه ۱۳۸۶ امامت جمعه شهر کازرون را برعهده داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید