خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارکنان و رانندگان خودروهای استیجاری اداره آب و فاضلاب شهرستان شادگان

معوقات مزدی کارکنان و رانندگان خودروهای استیجاری اداره آب و فاضلاب شهرستان شادگان

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه  کارکنان اداره آب و فاضلاب شهرستان شادگان از معوقات مزدی و بیمه ای ۵ ماهه خود خبر دادند. همچنین کارکنان پیمانکاری این اداره از بهمن ماه سال گذشته، کارکنان روزمزد از فروردین امسال و رانندگان خودروهای استیجاری ۱۴ ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، یکی از کارکنان آب و فاضلاب شادگان به نمایندگی از ۷۰ کارگر دیگر این شرکت گفت: “بیش از پنج ماه است حقوق معوقه کارگران و دیگر کارکنان آبفای شادگان پرداخت نشده است”.

کارکنان اداره آب و فاضلاب شهرستان شادگان در اعتراض به دریافت نکردن حقوق و مشکل بیمه روز سه شنبه دست از کار کشیدند.

یکی از کارکنان آب و فاضلاب شادگان به نمایندگی از ۷۰ کارگر معترض در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بیش از پنج ماه است حقوق معوقه کارگران و دیگر کارکنان آبفای شادگان پرداخت نشده است.

وی افزود: “پرداخت نکردن حقوق معوقه کارگران آب و فاضلاب شادگان موجب شده تا این کارگران برای گذران زندگی خانواده خود از دوستان و آشنایان پول قرض کنند”.

یکی دیگر از کارکنان معترض این اداره گفت: “به دلیل واریز نشدن سه ماه حق بیمه، سازمان تامین اجتماعی دفترچه‌های درمانی کارکنان آب و فاضلاب شادگان را تمدید نمی‌کند و مراکز درمانی نیز حاضر به ارائه خدمات درمانی به این افراد نیستند”.

این کارگر آبفای شادگان افزود: “با توجه به شرایط سخت محیط کار در گرمای طاقت فرسای بالای ۵۰ درجه پرداخت به موقع حقوق حق قانونی کارکنان اداره آب و فاضلاب شادگان می‌باشد که این موضوع مورد بی توجهی مسئولان مربوطه قرار گرفته است”.

بر اساس این گزارش، کارکنان آب و فاضلاب روستایی شادگان نیز چندین ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند.

یکی از کارگران پیمانکاری اداره آب و فاضلاب شادگان گفت: “کارکنان پیمانکاری این اداره از بهمن ماه پارسال، کارکنان روزمزد از فروردین امسال و رانندگان خودروهای استیجاری ۱۴ ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند”.

وی افزود: “وضعیت زندگی بسیار سخت است و تاکنون مسئولان پاسخ روشنی در خصوص پرداخت حقوق اعلام نکرده‌اند”.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان شادگان در این خصوص گفت: “این مشکل مربوط به تمام اداره‌های آبفار در استان خوزستان بوده و مختص شهرستان شادگان تنها نیست”.

هادی عساکره افزود: “روابط عمومی اداره کل آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در این رابطه پاسخگوست”.

شهرستان شادگان، یکی از شهرستانهای استان خوزستان می‌باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید