خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  صدور کیفرخواست برای ۴ مامور زندان تهران بزرگ به اتهام قتل یک زندانی

صدور کیفرخواست برای ۴ مامور زندان تهران بزرگ به اتهام قتل یک زندانی

خبرگزاری هرانا – پرونده قتل یک زندانی محبوس در زندان تهران بزرگ که سال گذشته در حین انتقال به دادسرای شهر ری در پی درگیری با مامورین جان خود را از دست داده بود، جهت رسیدگی به دادگاه کیفری ارجاع شد. بر اساس اعترافات متهمان و سایر مدارک، کیفرخواست سه سرباز به اتهام مشارکت در قتل عمد و مامور زندان به اتهام معاونت در قتل عمد صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، پرونده قتل یک زندانی به نام “آرش” که هنگام فرار از دست مامور زندان کشته شده بود، برای رسیدگی به دادگاه کیفری تهران ارجاع داده شد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که سه سرباز و یک مامور زندان در جریان قتل زندانی جوان نقش دارند.

در این گزارش آمده است: اوایل زمستان سال گذشته بود که ماموران زندان تهران بزرگ تعدادی از متهمان را برای تحقیقات به دادسرای شهرری انتقال دادند. پس از پایان تحقیقات و هنگامی که ماموران قصد داشتند زندانیان را با خودرو به زندان انتقال دهند برای اینکه متهمان راحت‌تر بتوانند سوار بر خودروی زندان شوند پابندهای آنها را باز کردند.

هنگامی که ماموران در حال سوار کردن سایر متهمان به خودروی زندان بودند ناگهان یکی از زندانیان اقدام به فرار کرد. ماموران که متوجه فرار ناگهانی متهم شده بودند به تعقیب او پرداختند و با فریاد از اهالی محل و مردمی که در آنجا حضور داشتند خواستند تا از فرار متهم جلوگیری کنند. در نهایت مأموران زندان موفق شدند وی را دستگیر کنند.

در ادامه این گزارش آمده است که در هنگام سوار کردن متهم به خودرو، درگیری میان وی و سربازان رخ داد. این درگیری چند دقیقه‌ای طول کشید و در نهایت ضربه‌ای به سر آرش اصابت کرد و لحظاتی بعد نیز تسلیم مرگ شد.

با اعلام مرگ این متهم به بازپرس و تیم تحقیق، در بررسی‌های اولیه مشخص شد مقتول مدتی قبل به اتهام کلاهبرداری دستگیر و روانه زندان شده بود.

با توجه به اعترافات متهمان، اظهارات شهود، مدارک موجود در پرونده و بازسازی صحنه جنایت، کیفرخواست سه سرباز به اتهام مشارکت در قتل عمد و مامور زندان به اتهام معاونت در قتل عمد صادر شد.

در نهایت پرونده قتل زندانی جوان برای رسیدگی و صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد و متهمان این پرونده بزودی در دادگاه به دفاع از خود می‌پردازند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید