خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  اخراج ۱۲ نفر از کارکنان دانشگاه بناب/ شرایط کاری دشوار و اقدام به خودکشی یکی از کارکنان

اخراج ۱۲ نفر از کارکنان دانشگاه بناب/ شرایط کاری دشوار و اقدام به خودکشی یکی از کارکنان

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر دستکم ۱۲ نفر از کارکنان دانشگاه بناب واقع در استان آذربایجان شرقی از کار اخراج شده‌اند. مسئولان دانشگاه علت مشخصی برای این اقدام ارایه نکرده اند. همچنین به تازگی تعدادی از کارکنان دانشگاه مقابل وزارت علوم دست به تحصن زده و یکی از کارمندان به دلیل فشارهای روحی و روانی ایجاد شده در محیط کار مقابل ساختمان دانشگاه اقدام به خودکشی کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، طی روزهای گذشته  ۱۲ نفر از کارمندان قراردادی دانشگاه بناباز کار اخراج شده اند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: ” چند روز پیش نیز ۱۲ نفر از کارمندان قراردادی این دانشگاه با وجود اوضاع سخت اقتصادی به دلایل واهی از کار اخراج شدند که تقریبا همه این افراد متاهل و دارای چندین فرزند هستند”.

این منبع با اشاره به شرایط نامناسب کاری کارکنان این دانشگاه گفته است: “مدتی است کارکنان دانشگاه شهرستان بناب به دلیل ضعف مدیریت و ساختار اداری این دانشگاه با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند و با شرایط کاری دشواری در این مرکز فعالیت می‌کنند. متاسفانه رفتار مسئولان دانشگاه با کارکنان نیز در شان یک مرکز علمی و دانشگاهی نیست و این شرایط تمامی کارکنان دانشگاه را تحت فشار روحی قرار داده است”.

وی در تایید مدعای خود به اتفاقات اخیر دانشگاه، از جمله تحصن تعدادی از کارکنان دانشگاه مقابل وزارت علوم و همچنین اقدام به خودکشی یکی از کارمندان مقابل دانشگاه، اشاره کرد و گفت: “بر اثر همین فشارهای روحی و روانی به تازگی یکی از کارمندان مقابل دانشگاه اقدام به خودکشی کرد که با حضور به موقع کارکنان دانشگاه این قائله ختم به خیر شد. امیدوارم مسئولان و دست اندرکاران وزارت علوم صدای ما را بشنوند و به وضعیت کارکنان زحمتکش دانشگاه بناب که در شرایط روحی سختی قرار دارند رسیدگی کنند و اجازه ندهند این روند فرسایشی آنها را سرخورده و ناامید کند.”.

بُناب یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید