خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا –  امروز پنجشنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای شیراز و خاش جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز پنجشنبه ۶ تیر ۹۸ فرمانده انتظامی شیراز، از مرگ یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از ساختمان در حال ساخت خبر داد.

دلاور القاصی مهر بیان کرد: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط جوانی از ارتفاع در یک ساختمان نیمه کاره در یکی از خیابان های این شهرستان، بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “پس از بررسی ماموران مطلع شدند یک جوان در ساختمان مشغول کار بوده است که به دلیل نامعلوم به پایین سقوط و فوت کرده است”.

مرگ دو کارگر در زاهدان

به گزارش فارس، رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: “ریزش سقف ساختمان در حال احداث در نوک آباد خاش جان دو نفر را گرفت”.

فریبرز راشدی اظهار کرد: “متاسفانه در این حادثه ۲ تن از کسانی که در این محل مشغول کار بودند جان‌ خود را از دست داده اند”.

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: “در این حادثه یک نفر مصدوم نیز با آمبولانس به سمت زاهدان‌ در حال حرکت است”.

وی گفت در پایان گفت: “با توجه به گزارشات رسیده مبنی بر وقوع ضربه مغزی و نیاز فوری مصدوم به خدمات تشخیصی و درمانی و از آنجا که‌ امکان‌ امداد رسانی هوایی در این حادثه وجود دارد، آمبولانس هوایی هم به منطقه اعزام شده است تا بیمار را به بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان‌ منتقل کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید