خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی

خبرگزاری هرانا –  طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای یزد، زنجان و پاکدشت دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر مصدوم و ۳ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۵تیر ماه مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس یزد گفت: “یک کارگر ۳۵ ساله در حین کار به علت برق گرفتگی دچار سوختگی شدید و تروما شد و جان خود را از دست داد”.

سید حسین طباطبایی با بیان اینکه این اتفاق دیروز رخ داد، افزود: “این حادثه در یکی از ساختمان نیمه تمام شهرک طوبی یزد اتفاق افتاد و پس از تماس با اورژانس، نیروها به محل اعزام و عملیات احیا انجام و این جوان به بیمارستان منتقل شد اما قبل از رسیدن نیروها فاقد علایم حیاتی بود”.

وی توصیه کرد: “در احداث ساختمان استانداردهای لازم و مسائل ایمنی به ویژه در زمینه برق رعایت شود تا شاهد چنین اتفاق تلخی نباشیم”.

مصدومیت ۲ کارگر در زنجان

به گزارش ایرنا، مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: “بامداد امروز حادثه انفجار در کوره صنعتی شهرک صنعتی نواوران زنجان ۲ مصدوم بر جا گذاشت که برای انجام اقدامات درمانی به مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی موسوی زنجان منتقل شدند”.

حسن غفاری  افزود: “این حادثه در شهرک صنعتی نوآوران زنجان به وقوع پیوست که آتش نشانان از ایستگاه شماره یک برای انجام عملیات و اطفای حریق به محل اعزام شدند”.

وی اظهار داشت: “عملیات به مدت یک ساعت طول کشید و ۲ مصدوم ین حادثه که سوختگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی داشتند برای اقدامات درمانی به مرکز آموزشی تخصصی و فوق تخصص موسوی زنجان منتقل شدند”.

غفاری خاطرنشان کرد: “با توجه به افزایش دما موجب شده روزانه ۱۵ تا ۲۰ عملیات اطفای حریق علف های هرز شهر زنجان انجام می شود که عامل انسانی و بی توجهی به نکات نقش اساسی در وقوع و بروز آنها دارد”.

وی اضافه کرد: “این که آتش‌ زدن علف‌های هرز، به نوبه خود موجب بروز حریق‌های گسترده در سطح باغات و مزارع و حتی جنگل و مراتع می‌شود و از شهروندان در خواست می‌شود نکات ایمنی را رعایت کنند”.

مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان ادامه داد: “این در حالی است بیشترین بروز آتش‌سوزی باغات، جنگل و مراتع به دلیل سهل‌انگاری و عدم آگاهی شهروندان و حتی کشاورزان رخ می‌دهد و حتی روند افزایشی داشته است”.

وی خاطر نشان کرد: “عملیات اطفای حریق علف هرز وقت و زمان بیشتری از فعالیت‌های آتش نشانان را به خود اختصاص داده و بروز این مساله مشکلاتی را موجب شده است”.

مرگ ۲ کارگر در پاکدشت

به گزارش صدا و سیما، عصر چهارشنبه ۴ تیر ماه دو کارگر به علت سقوط به داخل چاه در حال حفر در پاکدشت جان باختند.

رئیس آتش نشانی پاکدشت گفت: “این حادثه ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه دیروز در مسکن مهر امام رضا هنگامی به وقوع پیوست که دو کارگر از اتباع افغانستان، زمانی که در حال حفر چاه بودند به علت نامعلومی به داخل چاه سقوط می کنند”.

قاسم خواجه حسینی افزود: “با اعلام این حادثه، نیروهای ما سریع در محل حاضر شدند و هر دو نفر را که متاسفانه جان باخته بودند از درون میل ۱۲ متری چاه خارج کردند”.

وی علت احتمالی حادثه را سقوط کارگر بیرون چاه به داخل آن عنوان کرد و گفت: “جزئیات دقیق حادثه در حال بررسی است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید