خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  بازداشت و عزل دو مامور پلیس در ماجرای ضرب و شتم ۵ شهروند در تهرانپارس

بازداشت و عزل دو مامور پلیس در ماجرای ضرب و شتم ۵ شهروند در تهرانپارس

خبرگزاری هرانا – رییس پلیس پایتخت از دستگیری و عزل دو مامور متخلف در ماجرای ضرب و شتم و بازداشت دختری در پارک پلیس تهرانپارس خبر داد. وی همچنین گفته است ۳ مرد و ۲ زن جوان در این خصوص کماکان در بازداشت هستند. عصر روز شنبه ۱ تیرماه دو مامور لباس شخصی اقدام به ضرب و شتم و بازداشت یک دختر و ۴ تن دیگر از دوستانش به دلیل بازی آب پاشی کرده بودند. بر اساس روایت شاهدان این رویداد، مقاومت یکی از این افراد در برابر بازداشت توسط نیروهای لباس شخصی به ضرب و شتم وی توسط مامورین منتهی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، حسین رحیمی درباره ماجرای ضرب و شتم و بازداشت دختری در پارک پلیس تهران توضیحاتی ارائه کرد.

وی مدعی شده است ساعت ۱۶:۳۰ روز اول تیرماه در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که عده‌ای جوان در وضعیتی نامناسب در پارک پلیس هستند و شئونات را زیر پا گذاشته‌اند.

وی گفت: در این این گزارش مأموران ما که جانشین کلانتری نیز در میان‌شان بود در محل حاضر شده و در گام نخست اقدام به ارائه تذکر به این افراد کردند که افراد حاضر در محل نیز شاهد این موضوع هستند. اما با آغاز تذکر مأموران ما این افراد با مأموران درگیر شده و اقدام به رفتارهای نامناسبی با مأمور ما کردند و به قانون نیز تمکین نکردند که پس از آن درگیری رخ داد.

 ادعای رحیمی رئیس پلیس پایتخت درحالی است که در ویدیوی منتشر شده شهروندان حاضر در پارک در برابر بازداشت و ضرب و شتم دختر جوان توسط نیروهای لباس شخصی با سر دادن شعار “ولش کن” از وی حمایت می‌کنند.

رحیمی درباره اینکه آیا این افراد دستگیر شده‌اند، گفت: پنج نفر شامل سه مرد و دو زن جوان بازداشت شده و همچنان نیز در بازداشت پلیس هستند. جرم آنها خودداری از عمل به دستور پلیس، هنجارشکنی و درگیری با مأمور و نیز کشف حجاب است و همچنان نیز در اختیار پلیس هستند.

رحیمی همچنین مدعی شده است که جانشین کلانتری و یکی از مأموران کلانتری در این ماجرا بازداشت و از سمت خود عزل شده‌اند.

وی درباره اینکه چرا از مأمور زن در این ماجرا استفاده نشد، مدعی شد: گزارش ما از ۱۱۰ به کلانتری واصل شده و بنا نیز  بر برخورد نبوده و همکاران ما برای تذکر به این منطقه رفته بودند که آن درگیری پیش آمد.

رییس پلیس پایتخت درباره اینکه آیا رفتار پلیس مستندسازی می‌شود گفت: ما رفتار مامورانمان را مستندسازی می‌کنیم اما در این مورد دوربین نداشتیم.

لازم به یادآوی است روز شنبه ۱ تیرماه چند مامور لباس شخصی پلیس در پارک پلیس تهرانپارس یک دختر جوان را به دلیل بازی آب پاشی با دوستانش به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و به زور سوار ماشین کردند. همچنین چهار تن دیگر از دوستان وی را نیز بازداشت کردند.

گفتنی است روز گذشته مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ نیز اطلاعیه ای در این خصوص صادر کرده بود.

بر اساس روایت شاهدان این حادثه، مقاومت یکی از این افراد در برابر بازداشت توسط نیروهای لباس شخصی به ضرب و شتم وی توسط مامورین منتهی شده است. از طرفی پلیس در اطلاعیه خود مدعی شده که این شهروندان بر اثر مصرف مواد مخدر حالت طبیعی نداشته‌اند، از همین رو “اقدامات قانونی” در خصوص آنها انجام گرفته است.

پروانه سلحشوری، نماینده مجلس نیز با انتشار یادداشتی در حساب شخصی خود در تویتر نسبت به این رویداد واکنش نشان داد و گفت: “نیروی انتظامی و هیچ نهاد دیگری چه به لحاظ قانونی، چه شرعی و چه اخلاقی، حق و اجازه برخورد خشن با شهروندان ندارد. درباره برخورد بسیار زشت و زننده و آزاردهنده با یک دختر نوجوان، بالاترین مسئول مربوطه باید به مجلس پاسخگو باشد”.

همچنین روز دوشنبه هفته گذشته نیز یک زن در شهرک گلسار رشت به بهانه نوع پوشش و رقصیدن توسط پلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفته و سپس بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید