خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  مجتبی پروین به حبس محکوم شد/ سند

مجتبی پروین به حبس محکوم شد/ سند

خبرگزاری هرانا – مجتبی پروین، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن اردبیل توسط دادگاه کیفری دو این شهر به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۲۶ خردادماه و در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو اردبیل برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجتبی پروین، فعال ترک (آذربایجانی) به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

در دادنامه صادره توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان اردبیل، اتهام مطروحه علیه وی “تخریب عمدی خودروی نیروی انتظامی” عنوان شده است. در دادنامه صادره آمده است که این حکم با شکایت نیروی انتظامی و بر اساس گزارش مدیر کل اطلاعات استان اردبیل و اداره اطلاعات پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی استان اردبیل صادر شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجتبی پروین در تاریخ ۲۶ خردادماه ۹۸ برگزار شده بود.

مجتبی پروین پیشتر طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی جهت ارائه دفاعیات خود برای ۲۶ خردادماه به شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر اردبیل (۱۰۱ جزائی سابق) احضار شده بود. دلیل احضار این شهروند در ابلاغیه مذکور، رسیدگی به شکایت مطروحه علیه وی مبنی بر “شرکت در تجمع غیرقانونی” عنوان شده بود.

با این حال اتهام مطروحه علیه مجتبی پروین طی کیفرخواست ارائه‌شده، “تخریب خودرو دولتی” بر اساس “گزارش اداره اطلاعات اردبیل” عنوان شده است.

لازم به یادآوری است که این فعال ترک مورخ ۱۷ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی شهر اردبیل در منزل شخصی خود بازداشت و همان روز پس از تفهیم اتهام با قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

مجتبی پروین پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ مردادماه ۹۷ به همراه تعدادی دیگر از فعالان ترک (آذربایجانی) در پی برگزاری مراسمی در پناهگاه کوه سبلان توسط نیروهای امنیتی مشکین‌شهر بازداشت و پس از گذشت ساعاتی در شامگاه همان روز از بازداشتگاه شهر لاهرود آزاد شدند.

مجتبی پروین در ارتباط با این پرونده ۱۷ مهر ۱۳۹۷ در منزل پدری بازداشت و در شعبه ۱۲ دادیاری اردبیل پس از تفهیم اتهامِ شرکت در تجمع غیرقانونی، همان روز با قرار وثیقه ۱۵ میلیون تومانی تا زمان صدور حکم نهایی آزاد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید